RU

Міліція Києва порушує правила затримання людей: офіс омбудсмена

29.01.2014, 12:35
Міліція Києва порушує правила затримання людей: офіс омбудсмена - Фото
bd622a91b744405922bada857583bc00.jpg
Співробітники секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини спільно з членами Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів 28 січня відвідали Печерське і Подільське районні управління ГУМВС України в м. Києві, де виявили ряд порушень.

Як повідомляє прес-служба омбудсмена, під час відвідування Печерського райуправління виявлено факти неналежної реєстрації затриманих, що, в свою чергу, призводить до порушення їх прав на свободу та правову допомогу. Встановлено, що всі особи, які знаходяться в даному райвідділі, реєструються тільки як "запрошені" або як прибулі "на вимогу" . При цьому результати вивчення інших документів дають підстави стверджувати про наявність фактів доставки в управління осіб, затриманих за підозрою у скоєнні злочинів або адміністративних правопорушень. Таким чином, в результаті неналежної реєстрації співробітники управління не здійснюють інформування центру з надання безоплатної правової допомоги про затримання осіб, що є порушенням вимог чинного законодавства.

Під час відвідування Подільського районного управління виявлено факти тривалого перебування затриманих осіб у спеціальних автомобілях (автозаках) уже на території управління, що, з урахуванням мінусової температури повітря, може розглядатися як неналежне поводження.

Детальний перелік виявлених недоліків і рекомендацій буде направлений керівництву Генеральної прокуратури та МВС України для відповідного реагування.

Нагадаємо, раніше представники омбудсмена виявили масові  порушення прав людини при затриманні, у тому числі тривале утримання в автозаках, непропорційне застосування сили при затриманні, несвоєчасне надання меддопомоги.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини