RU

Міліціонер за 3000 грн не може боротися з корупцією - Аваков

28.05.2015, 13:00
Міліціонер за 3000 грн не може боротися з корупцією - Аваков - Фото
Арсен Аваков
Про це заявив міністр внутрішніх справ України  Арсен Аваков в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ, відповідаючи на питання про те, що він зробив за рік роботи в МВС.

"У попередньому МВС було можливо, щоб було заарештовано все керівництво ДАІ Києва? Це нами зроблено? Так! Аналогічна ситуація з керівництвом київського управління міліції по боротьбі з торгівлею людьми. Крім того, ми прибрали надбудову під назвою УБОЗ, яка не займалася боротьбою з організованою злочинністю, а займалося боротьбою з середнім і малим бізнесом. Ми прибрали так звану ветеринарну міліцію, яка насправді не займалася профільною роботою, а фактично займалася вимаганням грошей на ринках. Ми ліквідували міліцію на транспорті, яка "трусила" перевізників. Все це макро зміни", - розповів Аваков.

Що стосується мікрозмін, Аваков нагадав, що за нереабілітуючими обставинами з міліції за рік звільнено більше 24000 чоловік. "Значна частина з них звільнені, звичайно, на території Донецької та Луганської областей. Але кілька тисяч були звільнені по всій країні - або не пройшовши переатестацію, або потрапивши в ті чи інші непорядні історії", - зазначив міністр.

"Дорогу осилить той, хто йде. У нас немає можливості взяти тридцять тисяч чоловік, відправити їх у відро для сміття і набрати нових. По-перше, нових в такій кількості не існує. По-друге, треба враховувати те, що я називаю ефектом бочки з солоними огірками. Якщо ти береш новеньких молодих красенів-міліціонерів з інститутів і кидаєш в ту ж стару систему, то цей свіжий огірочок через деякий час в цій бочці стане таким же солоним корупційним огірком, тільки з молодим обличчям.

Тому, треба робити дві речі: вести кадрову ротацію, але водночас обов'язково міняти систему! Саме це ми зараз робимо", - додав глава МВС.

Найбільш наочний приклад, сказав Аваков - нова патрульна служба (патрульна поліція). "Ми набрали в Києві 2000 осіб. 20 червня вони завершать навчання. Серед них колишніх співробітників міліції - всього кілька десятків. Це абсолютно нова якість людей. 70% з вищою освітою. Новий рівень мотивації - до 10000 гривень зарплата. Це реальний внесок у боротьбу з корупцією. Тому що я не можу займатися антикорупційною боротьбою з міліціонером, який отримує 2000-3000 гривень. Це маячня!" - зазначив глава МВС.

"Відповідно, коли раніше йшлося про формування нового уряду, про формування бюджету, я поставив ультиматум: я не стану міністром, якщо мені не забезпечать хоча б частину грошей на те, щоб ми могли створити нові умови і показати перший результат реформування. Тепер, маючи певний запас коштів, ми зможемо до кінця цього року отримати адекватну патрульну службу у Києві, Львові, Харкові та Одесі. Може бути - дотягнемо і в Дніпропетровську, але поки нам грошей на нього не вистачає. Запускати нову патрульну службу без повного забезпечення - зарплатою, амуніцією, автомобілями, бензином - це повна дискредитація всієї ідеї. Тут не може бути профанації! Тому робимо все як треба!" - сказав Аваков.

Цього року, розповів він, МВС планує вивести патрулі у великих містах. "Крім того, буде переатестовано дільничні, будуть нові зарплати і буде змінено сам підхід до цієї роботи. І в цілому все це стане живим доказом реальної антикорупційної боротьби. Крім того, деякі речі саме в МВС зазнають змін. Логіка така: перехід у нову поліцію відбудеться автоматично, коли буде прийнятий закон. Але перехід до нових зарплат не буде автоматичним - тільки реформовані підрозділи отримають нові зарплати. Це принципово", - сказав міністр.

"Але все це не може відбутися за помахом чарівної палички. Ми живемо в реальності, в якій нинішня міліція здійснює величезну кількість функцій. Ми воюємо. У нас на вулицях бардак. У нас радикали. У нас патріоти всіх мастей, половина яких - несправжні, це бандити, які просто перефарбувалися під патріотів. У нас політики, які хочуть дестабілізувати ситуацію, щоб на наступних виборах щось отримати. У нас шалена інформаційна війна з безліччю фейків, що дискредитують будь-які починання. Ось це і є вихідні умови задачі", - зазначив глава МВС.

Ще одна проблема, за його словами, полягає в тому, що ти повинен мінятися, але повинен і тримати баланс, створити перехідну модель. "Новий поліцейський буде отримувати мінімум 8000 гривень. Поруч буде стояти "старий" поліцейський, який матиме 3000 гривень і тихо ненавидіти "нового". Питання: що з цим робити? Відповідь: дайте більше грошей, ми переучимо більше старих поліцейських. Чи може наш бюджет це витримати? А - не може, Б - ми взагалі не віримо, що у вас щось вийде. Тому для мене вкрай важливо, щоб новий проект патрульної поліції, як стартовий - був успішний. Я постійно повторюю нашим хлопцям, які готуються в патруль: від вас залежить майбутнє реформи МВС. Якщо ви будете успішними - ми зможемо зробити більше. Мені повірять і я зможу запросити більше грошей на подальшу реформу поліції ", - зазначив Аваков.

Паралельно, за його словами, буде знижуватися чисельність поліцейських. "Кінцева мета - близько 150000 поліцейських на всю країну, це практично європейська норма. Але ці люди будуть отримувати більше грошей, будуть професіоналами з абсолютно іншою якістю і підходом до роботи. А зараз ми, виходить, до кінця року створимо тільки 6000-7000 "нових"поліцейських. Ось вам відсоток... Це я показую вам довжину цієї дороги", - сказав глава МВС.

"Крім того, ми розробляємо форму та екіпіровку для поліцейських, я вважаю це вкрай важливим. Нова форма повинна бути функціональною, зручною, вона повинна бути красивою. Але одне тільки відео-око на патрульному коштує мінімум $500... Ми порахували, скільки ми можемо поставити таких систем на наші машини - у нас не вистачає грошей на всі 200 машин патруля в Києві. У підсумку всі автомобілі будуть оснащені системою "Рубіж", а друга система буде лише у кожній п'ятій машині і то не відразу. Це проміжний компроміс. І таких компромісів буде певна кількість", - зазначив він.

Говорячи про практику реформ у сусідніх країнах, він зазначив що "існує міф про те, що в Грузії в один момент всіх звільнили і потім нових поставили і зажили як у казці - це абсолютний міф". "У Грузії реформа поліції йшла п'ять років. І тільки до кінця третього року нова система досягла якогось балансу. У нас п'ять років вона йти, звичайно, не може, тому що перегрів в суспільстві у нас значно вище, ніж був у Грузії. Тому ми знаходимося в ситуації, коли нам треба все "перемолоти" за рік-півтора. Можливо, ми навіть упоралися б у такі терміни, якби не втрутилася війна, яка дуже сильно відвернула нашу увагу і сили, тому що у міліції з'явилися невластиві їй функції. Ми змушені були створювати добровольчі батальйони і на це ми витратили значну частину минулого року", - сказав міністр внутрішніх справ.

Читайте повний текст інтерв

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

<a href="http://liga.net/">Источник</Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини