RU

Місяць до ПДЧ. Експерти категорично заперечують таку можливість для України

14.11.2008, 09:50

Експерт французького інституту міжнародних відносин Сюзанне Нісс вважає, що перспективи євроатлантичної інтеграції України зараз не виглядають дуже барвистими. Про це вона заявила в інтерв'ю "Deutsche Welle".

"Я вважаю, що з квітня нічого не змінилося. Навпаки. Сталася грузинська криза - конфлікт між Росією і Грузією. І тому ми виходимо з того, що обіцянка НАТО прийняти до своїх лав Україну і Грузію не сприяє збільшенню безпеки цих держав. Тому я не думаю, що ПДЧ у грудні ці країни отримають. Адже великі труднощі є вже зараз. НАТО, прийнявши Україну, буде мати тільки проблеми, оскільки в самій державі немає однозначної підтримки членства в Альянсі", - наголосила С. Нісс.

Озвучуючи свої погляди щодо позиції Білого дому про приєднання України до НАТО, експерт відзначила: "У нас зараз нова ситуація. Обаму обрали Президентом. Але, водночас, зараз у США є вакуум влади. Оскільки нова адміністрація почне працювати тільки на початку січня. Тому не дуже ймовірно, що політична сила, яка залишає керівництво країною, візьме на себе відповідальність ухвалити таке рішення".

Крім цього, С. Нісс наголосила, що в Європі немає підтримки питання приєднання України до ПДЧ. "Звичайно, стосовно цієї теми Європа розділена на два табори. Ми бачимо це зі ставлення до Росії. Такі країни, як Британія, виступали проти швидкого відновлення діалогу з Росією після грузинського конфлікту і, відповідно, Британія, балтійські країни і Польща були б більш відкритими щодо членства України в НАТО. Але Німеччина і Франція все ще різко проти", - підсумувала вона.

Нагадаємо, вчора Міністр оборони України Юрій Єхануров, виступаючи перед учасниками Консультацій високого рівня між Україною і НАТО за участю міністрів оборони, яке проходило у Талліні, заявив, що приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО потребує певної сміливості з обох боків. Ю. Єхануров відзначив: "По-перше, в Україні це стабілізує ситуацію, а по-друге, засвідчить єдність Альянсу перед новими загрозами. Оскільки ПДЧ є тривалим процесом, ми усвідомлюємо, що безпека і стабільність Україні потрібна вже сьогодні".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини