RU

Мірошніченко: Янукович відкрив доступ до публічної інформації

03.02.2011, 14:20
Мірошніченко: Янукович відкрив доступ до публічної інформації - Фото
2eb926cdcb64fbe9cb82d0ce53b4ecdd.jpg

Мірошніченко: Янукович відкрив доступ до публічної інформації
Президент України Віктор Янукович сьогодні підписав Закон про доступ до публічної інформації і Закон "Про інформацію". Про це журналістам на брифінгу повідомив народний депутат, представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошніченко (на фото).

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ю.Мірошніченко наголосив: "Розв'язання проблеми доступу громадян до інформації було б неможливе без особистої принципової позиції Президента України. Більше двох років законопроект про доступ до публічної інформації був у Верховній Раді. Змінювалися члени уряду, змінився Президент, і тільки завдяки принциповій позиції Президента Януковича ця тема дістала імпульс".

Ю.Мірошніченко нагадав, що спеціально створена робоча група доопрацювала законопроекти, і сьогодні "вони офіційно стали повноцінними нормативно-правовими актами". За його словами, ці закони є революційними, оскільки дають змогу кожному громадянинові, представнику ЗМІ у найкоротші терміни - до п'яти днів - отримати відповідь на інформаційний запит, а у випадку надзвичайних ситуацій - протягом 48 годин.

"Ці закони стали дійовим механізмом для забезпечення реальної демократії", - наголосив Ю.Мірошніченко, додавши, що їхнє підписання є яскравим доказом європейського розвитку України.

Окремо Ю.Мірошніченко акцентував увагу на тому, що всі конституційні терміни, передбачені для розгляду і підписання Президентом законопроектів, були додержані. Депутат пояснив, що після голосування у парламенті закони ще певний час були у Верховній Раді, і тільки 19 січня надійшли до Адміністрації Президента.

Нагадаємо, 13 січня Верховна Рада прийняла закони, які обіцяють "революцію" в інформаційній сфері: "Про доступ до публічної інформації" N2763 глави Комітету з питань свободи слова і інформації Андрія Шевченка і "Про внесення змін до Закону України "Про інформацію" N7321 члена Комітету Олени Бондаренко. Обидва закони набудуть чинності через три місяці від дня їхнього опублікування.

Детальніше про зміст прийнятих законів>>>

Юрій Мірошніченко: біографія та добірка новин>>>
Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>
ЗМІ і реклама: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини