RU

Міноборони України готове кинути бойові кораблі на боротьбу з піратами

03.12.2008, 17:17

Збройні Сили України готові до виконання завдань щодо боротьби з піратством. Про це сьогодні заявив начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Сергій Кіриченко.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в Управлінні прес-служби Міноборони України, зокрема, С.Кіриченко зазначив: "Фінансування підготовки і проведення операції щодо боротьби з піратством під егідою Європейського Союзу здійснюється за рахунок країн-учасниць цього масштабного заходу. Тому питання, пов'язані з участю Збройних Сил в боротьбі з піратством - це проблема прийняття політичного рішення і відповідного фінансово-економічного забезпечення".

За словами начальника Генштабу ВР України, "за незначний строк підготовки Військово-Морські Сили України своїм корабельним складом, а також підрозділи інших видів Збройних Сил змогли б зробити внесок в спільну операцію щодо боротьби з піратством". "Ми готові до виконання завдань, але при відповідному політичному рішенні і фінансовому забезпеченні", - наголосив С.Кіриченко.

Нагадаємо, ЄС оголосив, що з наступного тижня його спеціальна флотилія починає операції проти піратів поблизу узбережжя Сомалі. Флотилія замінить оперативну групу кораблів НАТО, з жовтня, що знаходиться в Аденській затоці для супроводу судів, що доставляють гуманітарну допомогу в Сомалі. Однак кораблі НАТО виявилися не здатні стримати різке зростання активності піратів в регіоні.

Пірати продовжують утримувати декілька судів, захоплених ними з метою отримання викупу, - зокрема українське вантажне судно, на борту якого - партія танків та інших озброєнь, і саудівський танкер з нафтою вартістю в $100 мільйонів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини