RU

Мін'юст скоротив строк проставлення апостиля на документах

11.01.2010, 16:12

З 11 січня 2010 року апостиль на документах про реєстрацію актів цивільного стану - свідоцтвах про шлюб, розлучення, народження або смерть - буде проставлятися протягом одного робочого дня. Відповідний наказ підписав Міністр юстиції Микола Оніщук.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Мін'юсту України, зокрема, відтепер строк розгляду документів про реєстрацію актів цивільного стану, представлених будь-якою особою у відділ Мін'юсту, який проставляє апостиль, триває один робочий день. У виняткових випадках (хвороба, звільнення, довгострокова відпустка працівників відділу проставлення апостиля) строк розгляду документів про реєстрацію актів цивільного стану може бути збільшено до трьох робочих днів.

Раніше строк розгляду документів, представлених для проставлення апостиля, становив п'ять робочих днів.

Нагадаємо, 10 січня 2002 року Україна приєдналася до Конвенції 1961 року, яка скасовує вимогу консульської легалізації іноземних офіційних документів. Конвенція набула чинності для України 22 грудня 2003 року. Після цього єдиною формальною вимогою для легалізації офіційних документів у відносинах України з державами - учасницями цієї Конвенції є наявність апостиля.

Апостиль - спеціальний штамп, який легалізовує за кордоном офіційні документи, засвідчуючи автентичність підпису особи під документом і автентичність відтиснення друку або штампа, яким завірено відповідний документ.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини