RU

Люстрованого соратника Пшонки поновили на посаді

29.05.2018, 11:38
Люстрованого соратника Пшонки поновили на посаді - Фото
Олександр Кузьменко (фото - bihus.info)

Одеський апеляційний адміністративний суд у квітні поновив екс-прокурора Печерського району Києва і Приморського району Одеси Олександра Кузьменка на посаді. Йому також повинні виплатити майже 300 тис грн зарплати за час "вимушеного прогулу". Про це йдеться в телепрограмі "Наші гроші с Денисом Бігусом".

Кузьменка звільнили в березні 2015-го відповідно до закону про люстрацію. Причиною стала його робота на посаді першого заступника прокурора Печерського району під час Революції гідності. Протягом наступних трьох років Кузьменко регулярно судився з приводу свого звільнення, вважаючи його незаконним.

В Одеському апеляційному адмінсуді справу розглядала колегія суддів. Основна причина поновлення екс-прокурора на посаді - "неконституційність" закону про люстрацію - на думку суддів. При цьому Конституційний суд України своїх висновків за законом досі не оприлюднив. Тому одеські судді "побачили" неконституційність самостійно. Таким чином, суд вперше поновлює на посаді люстрованого чиновника.

У складі колегії, яка розглядала справу Кузьменка, зокрема, були Степан Домусчі і Олександр Кравець. Обидва в минулому подавали свої кандидатури на посади суддів Верховного суду України, але через негативні висновки Громадської ради доброчесності не пройшли відбору. У висновках Ради названо кілька причин невідповідності цих суддів критеріям доброчесності. Одна з них - незадоволення апеляції щодо заборони мирних акцій в Одесі під час Революції гідності.

Основним плюсом суддівського рішення для екс-прокурора є зняття заборони протягом 10 років займати посади в державному секторі, що передбачено законом про люстрацію. Сам Кузьменко каже, що повертатися в прокуратуру наразі не збирається, але не виключає такої можливості в майбутньому.

В Україні на сьогоднішній день люстрували 938 осіб, серед яких 40 суддів.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини