RU

Люстраційну перевірку відмовилися проходити 40 суддів - Петренко

28.01.2015, 13:40
Люстраційну перевірку відмовилися проходити 40 суддів - Петренко - Фото
cb541937d0e83ca6865550d005c2c13c.jpg
З початку процесу люстраційної перевірки діяльності представників суддівського корпусу відмовилися проходити процедуру 40 осіб. Про це сьогодні на засіданні Кабміну повідомив міністр юстиції Павло Петренко. За його словами, люстраційна перевірка суддівського корпусу почалася в грудні.

"Станом на сьогодні, вже більше 50% судів різних рівнів, починаючи з вищих судів і закінчуючи районними судами, оголосили про початок проведення люстраційної перевірки і розмістили інформацію по тим суддям, які дали згоду на проведення перевірки. За тим суддям, які не дали згоди - а їх 40 осіб - підготовлені подання про звільнення до Вищої ради юстиції, до Верховної Ради або президента, залежно від того, в якому статусі вони перебувають", - передає слова Петренка кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Міністр додав, що ряд представників органів центральної влади намагаються оскаржити результати люстраційних перевірок у судах. Зокрема, відповідні позови подали 87 колишніх представників прокуратури, 17 екс-податківців, 11 колишніх співробітників СБУ і 59 інших державних службовців.

"Тут позиція уряду і Міністерства юстиції як органу, який представляє інтереси уряду в судах, чітка. Якщо особа потрапляє під автоматичні критерії, визначені законом, то ніяких інших рішень, крім тих, які закріплені законом, суд не може винести, бо закон має пряму дію і імперативні норми, які визначають чіткі критерії кадрової автоматичної люстрації", - сказав він.

Міністр юстиції нагадав, що на першому етапі автоматичної люстрації були звільнені найвищі посадові особи. У люстраційний реєстр внесені 375 чиновників, які займали найвищі посади в державній апараті під час правління режиму Януковича.

Нагадаємо, що з 1 листопада 2014 року проходить другий етап люстрації, який зачіпає керівників центральних органів виконавчої влади, представників міністерства, прем'єр-міністра. За даними Петренка, в Міністерстві юстиції на сьогоднішній день проходять люстраційну перевірку 1360 держслужбовців.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини