RU

Люстрація пройде в 4 етапи: почнуть з Кабміну, НБУ і Держохорони

16.10.2014, 14:04
Люстрація пройде в 4 етапи: почнуть з Кабміну, НБУ і Держохорони - Фото
e5a92a09d418dbf6ffd4cce76ec4912b.jpg
Процедура люстрації, яку з сьогоднішнього дня запускає закон "Про очищення влади", який набув чинності, затягнеться до кінця 2016 року. Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Яценюк зазначив, що перші 39 кадрових рішень про звільнення чиновників 1-3 категорії, а це - перші зами і зами міністрів і голови державних національних агентств, вже прийняті.

Згідно з прийнятим урядом планом проведення перевірок, вони почнуться в листопаді 2014 року і під них потрапляють прем'єр-міністр, перші віце-прем'єри, віце-прем'єри, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, голови НБУ, ЦВК, члени Нацради з питань телебачення і радіомовлення, глави Служби зовнішньої розвідки, управління Держохорони, губернатори, керівництво Державного управління справами, Секретаріату Кабміну, Уповноважений з питань антикорупційної політики, члени всіх нацкомісій.

Другий блок перевірок проводитиме Міністерство юстиції, в кожному міністерстві буде створена відповідна комісія, яка виконує контрольну функцію щодо перевірки автобіографій і майнового стану кожного претендента на державну службу і кожного держслужбовця. Ця комісія буде відправляти декларації чиновників до Державної фіскальну службу, яка протягом 60 днів перевірить достовірність даних, відображених у податковій декларації, на предмет реальності і коректності.

"Другий блок - це міністр юстиції та його заступники, Міністерство внутрішніх справ, Державна фіскальна служба, СБУ, судова адміністрація та її підрозділи, генеральний прокурор та його заступники, а також посадові особи ГПУ", - зазначив прем'єр.

Термін проведення перших двох перевірок - з листопада 2014 року по січень-лютий 2015 року. "Взагалі процедура досить громіздка і складна і це робиться вперше в Україні, але ми постараємося прискорити перевірки, як автобіографічних даних, так і даних про майновий стан", - сказав він.

Третій блок перевірок торкнеться суддівський корпус. Термін початку перевірок з грудня 2014 по грудень 2015 року. "У нас близько 9 тисяч суддів. Під перевірку у нас будуть підпадати всі професійні, члени Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів", - зазначив він.

З березня 2015 року по травень 2015 року перевірятимуться перші заступники та заступники міністрів - керівники центральних органів влади, які не входять до складу Кабінету міністрів, перші заступники та заступники голів НБУ, СБУ, Адміністрації президента, Держуправління справами - "тобто це вже ряд чиновників нижнього рівня, в тому числі керівники районних, обласних прокуратур, військових прокуратур, органів внутрішніх справ".

З квітня 2015 року по червень 2016 року перевірятимуться посадові особи територіальних органів Мін'юсту, МВС, ГФС і всі інші органи влади на нижньому рівні.

З червня 2015 року  по грудень 2016 року перевірятимуться посадові особи, крім виборчих посад, органів державної влади та місцевого самоврядування: "Це всі інші особи, що не потрапили в попередні списки".

З вересня 2015 року по грудень 2016 року перевірки торкнуться військові посадові особи ЗСУ та інших створених військових формувань, крім військовослужбовців строкової служби, та військовослужбовців, призваних під час мобілізації.

На думку Яценюка, керівництво Міноборони і Генштабу повинно пройти очищення у першій хвилі люстраційних перевірок.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини