RU

Лужков каже, що Росія "по п'яні" віддала Севастополь Україні

18.11.2008, 10:58

Мер Москви Юрій Лужков заявляє, що Україна не має прав на володіння Кримом. Про це він сказав у першій авторській програмі російського журналіста Володимира Познера "Познер".

Мер Москви наголосив, що у його висловлюваннях щодо Криму і Севастополя немає нічого популістського, оскільки ця тема "бере за серце кожного росіянина". "Те, що відбувається із Севастополем і з Кримом, - це не популізм. Це - наша історія, це наші втрати, які кожний росіянин вважає втратами, не справедливими для нашої країни. 225 років тому Катерина, розуміючи державні інтереси Росії, відвоювала Крим, відвоювала Севастополь, утворила це місто, і зараз ми по п'яні одним розмахом пера взяли і віддали Севастополь, коли ділили країну", - наголосив Ю. Лужков, якого цитує газета "Сегодня".

Він відзначив, що Крим віддали Україні у зв'язку із трьохсотріччям добровільного возз'єднання з Росією. "Коли об'єднуватися, можна щось робити, а коли розходилися - віддайте пожитки…", - запропонував мер Москви.

Відповідаючи на питання В. Познера, чи правильно виступати з позицією, яка не викликає захоплення в української влади, Ю. Лужков наголосив: "Мене це не хвилює. Перше, я говорив це розуміючи і сприймаючи позицію росіян, друге - чому ви сказали, що я свій виступ робив на території України? Севастополь - військово-морська база РФ".

"Севастополь ніколи не був територією України. Я стояв на російській землі, я стояв на території російської військової бази, втрата якої рівносильна втраті або серйозним ускладненням на Кавказі і в Чорному морі", - сказав він.

Мер Москви відзначив, що під час першого Президента РФ Бориса Єльцина "з'явилося бажання все віддати, він віддав Крим…". Крім цього, відповідаючи на питання, що він хотів би прочитати в газеті, в якій публікуються мрії різних людей, Ю. Лужков сказав, що хотів би в ній побачити заголовки: "Росія повернула Крим і Севастополь".

Досьє на Юрія Лужкова >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини