RU

Луценко заявив відвід прокурорам: Я в тюрмі через цю мерзоту

07.07.2012, 10:58
Луценко заявив відвід прокурорам: Я в тюрмі через цю мерзоту - Фото
Юрій Луценко (фото - nso.org.ua)
Після відмови у відводі судді колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив відвід трьом прокурорам за своєю кримінальною справою. Луценко пояснив, що підстави для відводу - рішення Європейського суду з прав людини про незаконність його арешту і утримання під вартою.

"Я вважаю, участь в цьому процесі трьох прокурорів - Зінченка, Лобаня, Клименка - неприйнятним. Люди, які протягом року наполягали, що мій арешт законний і обгрунтований, проявляли упередженість і покривали порушення моїх прав. Цей факт встановлено рішенням Європейського суду. Тому прошу відвести трійку прокурорів з цього процесу ", - сказав він, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

У свою чергу, представники генеральної прокуратури заявили, що підстав для такого відведення немає. Луценка обурила така позиція звинувачення. "Зінченко, не відводь очі, мерзото. Це ти винен, що я 18 місяців перебуваю в кам'яному мішку", - крикнув він.

Суддя Анна Медушевська віддалилася в дорадчу кімнату для ухвалення рішення щодо відвід

Нагадаємо, 3 липня ЄСПЛ визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Луценка - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язням.

Луценка затримали 26 грудня 2010 року. З тих пір він перебуває в Київському СІЗО. 27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним в скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.

Епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, виділений в окреме виробництво, і в даний час по ньому триває судовий процес.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини