RU

Луценко закликає світ визнати новообрану Раду

01.11.2012, 10:39
Луценко закликає світ визнати новообрану Раду - Фото
Юрій Луценко

Юрій Луценко виступає за визнання новообраної Верховної Ради України, незважаючи на недемократичність виборчої кампанії та фальсифікації.

"На зустрічі з віце-президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ і на майбутній зустрічі з послами США та ЄС я закликав і буду закликати до визнання цих виборів, обумовлюючи їх невідповідність європейським демократичним стандартам", - заявив він в інтерв'ю Комерсант Україна.

"Після політично мотивованого ув'язнення Юлії Тимошенко виборчий процес в Україні не можна назвати конкурентним... Після захоплення Партією регіонів 90% місць у виборчкомах всієї країни вибори перестали бути прозорими. Масовий підкуп і примус виборців ... ставить хрест на демократичності кампанії. Все це так. Та все ж я виступаю за визнання новообраного парламенту", - наголосив Луценко.

За його словами, "краще мати цю, в чомусь фальсифіковану Верховну Раду і перетворити її на плацдарм для демократичних сил в 2015 році, ніж відмовитися від цього потворного дітища ляльководів Партії регіонів і тим самим завершити будівництво авторитарного архіпелагу Межигір'я".

Луценко вважає, що кількість перемагаючих на виборах мажоритарників від Партії регіонів збільшилася завдяки підкупу виборців і членів виборчкомів.

"Резерву мажоритарних депутатів ... у 2015 році у Партії регіонів не буде. Люди будуть голосувати фактично за партійним принципом. А значить, перемога над Януковичем - не тільки необхідна, але й реальна. Головне для опозиційних лідерів - подолати вузькопартійні інтереси та персональні амбіції", - наголосив Юрій Луценко.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні 28 жовтня ОБСЄ, Держдеп США і ПАРЄ назвали кроком назад у розвитку демократії. Екс-прем'єр Юлія Тимошенко оголосила голодування, вимагаючи об'єктивної оцінки виборів з боку ЦВК.

Станом на 1:05 1 листопада, ЦВК обробив 99,34% протоколів. У парламент проходять п'ять партій, що подолали 5%-ний бар'єр. Трохи більше 30% голосів виборців набирає ПР, приблизно 25,5% - об'єднана опозиція Батьківщина. У партії УДАР майже 14%, у КПУ - 13,2%, у Свободи - майже 10,5%.

Досьє на Юрія Луценка

Вибори-2012: досьє партій
Вибори-2012: всі новини та аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини