RU

Луценко закликає до консенсусу з межигірськими гангстерами

21.08.2013, 15:36
Луценко закликає до консенсусу з межигірськими гангстерами - Фото
Юрій Луценко

Про це колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив у Львові, виступаючи на Світовому конгресі українців.

"Я розумію, що у нас з владою різні інтереси в євроінтеграційному процесі. Для нас - це юридичний стоп-кран для російської імперії і перехід до правового характеру держави з гарантіями прав людини і нації. Для Януковича - це дах для сімейного бізнесу від апетитів Кремля. Чи повинна давати такий "дах" українській кримінальній владі Європа? На моє глибоке переконання - так. Тому що угоду ЄС підписує не з Януковичем, а з Україною. Януковичі скоро підуть, а Україна назавжди повернеться в європейський дім", - заявив Луценко, якого цитує прес-служба його руху Третя республіка.

Політик зазначив, що пройти шлях до асоціації "під артобстрілом Кремля" значно легше при зацікавленості в цьому процесі Януковича і його Партії регіонів. "Сьогодні потрібно і це сприйняти, як шанс. Можливо, всі біди і зло від нинішньої влади - ціна за можливість зробити цей історичний ривок до Європи. Це тим більше важливо усвідомити в умовах, коли Кремль веде неприкриту холодну війну з метою примусити Україну до імперського ярма", - зазначив Луценко.

"Виникає питання: чи можуть знайти спільну мову український патріот і межигірський гангстер? На мою думку, - повинні, якщо з часів Сірка і Виговського ми навчилися відрізняти тактику солом'яного вогню і стратегію національного майбутнього", - переконаний політик.

Луценко впевнений, що "ми не маємо права перед предками і дітьми відступати перед диктатурою Кремля, і не маємо права дати Путіну зламати нехай недемократичну, але українську владу". "В цих умовах жорсткого протистояння з Кремлем української влади та опозиції потрібен консенсус зовнішньополітичних заяв і дій", - сказав він.

Нагадаємо, в листопаді Україна і Євросоюз планують підписати угоду про асоціацію. Документ покликаний максимально зблизити Київ і Брюссель з метою взаємної інтеграції. Кінцева мета - членство України в Євросоюзі. На думку експертів, на адаптацію України до європейських правил піде близько 10 років. Після цього, наблизившись до стандартів життя ЄС, Україна зможе подати заявку на членство в союзі. Москва активно заважає процесу зближення. Нещодавно в Кремлі ініціювали торгову війну проти Києва. У Росії заявили, що міра одноразова, але якщо Україна підпише асоціацію, то в Кремлі пригрозили Україні економічним апокаліпсисом.

Досьє на Юрія Луценка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини