RU

Луценко і Яценюк не можуть прорватися до Тимошенко

12.04.2013, 12:54
Луценко і Яценюк не можуть прорватися до Тимошенко - Фото
Арсеній Яценюк
Народні депутати від опозиції знаходяться на 9-му поверсі харківської лікарні, де лікується екс-прем'єр Юлія Тимошенко. Вже більше години їх не пропускають на зустріч до ув'язненої

Як повідомили  ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Батьківщини,  Арсеній Яценюк вважає, що це "санкціонована провокація", і адміністрація планує дати дозвіл на зустріч з Тимошенко лише до початку акції "Вставай, Україно!" в Харкові, запланованої сьогодні на 15:00.

"А це кілька тисяч людей. І вони тоді (коли акція розпочнеться, - ред.) скажуть - ми вас готові пустити", - сказав Яценюк. "Нас просто тут мордують, не пускаючи в приміщення без пояснення, чому вони зривають зустріч, яка повинна відбутися у відповідності до закону і Конституції", - додав його колега по фракції Олександр Турчинов.

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко підкреслив, що згідно з чинним законодавством засуджені повідомляють адміністрації, з ким хочуть зустрітися. "Є обмеження, що це не більше трьох осіб. Але ніхто не може вибирати, пустити когось або не пустити. Юлія Володимирівна таке звернення написала, мало того - вона повідомила керівництву пенітенціарної служби", - зазначив Луценко.

Тим часом, як повідомляється на сайті Державної пенітенціарної служби України, "засуджена заявила, що у неї немає намірів пройти в кімнату для побачень для зустрічі з депутатами, які прибули до неї".

"Засуджені в черговий раз були роз'яснені вимоги закону з цього приводу, і пенітенціарна служба продовжує чекати її остаточної відповіді. Користуючись нагодою, повідомляємо, що кімната для побачень розташована на відстані буквально декількох метрів від її палати", - йдеться в повідомленні.

"У зв'язку з тим, що поведінка засудженої направлена на провокування скандалу і звинувачення пенітенціарної установи в тому, що ми нібито не пускаємо депутатів, прес-служба уповноважена заявити, що ДПтС і керівництво колонії не перешкоджає в проведенні побачення засудженої з депутатами, крім того, ми готові всіляко сприяти такому побаченню", - підкреслюють тюремники.

Начальник Качанівської виправної колонії Ігор Колпащіков стверджує, що Тимошенко зможе скористатися своїм правом на короткострокове побачення з соратниками по опозиції, як тільки "буде до цього готова".

"Ми надамо побачення, коли Юлія Володимирівна буде до цього готова. Зараз вона не готова, тому що не хоче проводити цю зустріч у кімнаті для короткострокових побачень, яку ми їй запропонували", - сказав Колпащіков журналістам перед входом в ЦКБ № 5.

За даними журналістів, які перебувають на території лікарні Тимошенко, опозиціонери знаходяться перед входом в охоронювану частину 9-го поверху медзакладу, де перебуває Тимошенко. Вони не можуть потрапити в загратований блок, де знаходиться палата екс-прем'єра. На майданчику стоять кілька високопоставлених офіцерів міліції - полковники і підполковники.

Як повідомлялося раніше, в лікарню Юлії Тимошенко о 10:45 зайшли Юрій Луценко, Олександр Турчинов, Арсен Аваков, Сергій Пашинський. Трохи раніше туди увійшли Арсеній Яценюк, Андрій Кожем'якін та Роман Забзалюк. На зустрічі з Тимошенко опозиціонери планують обговорити три питання. У заявах Тимошенко від 11 квітня на ім'я керівництва Качанівської колонії говорилося, що вона відмовляється від участі в судовому засіданні по справі ЄЕСУ в Харкові, але наполягає на побаченні з соратниками по опозиції.

Досьє на Юлію Тимошенко

 Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини