RU

Луценко вимагає від Януковича виконати рішення Євросуду

03.07.2012, 15:28
Луценко вимагає від Януковича виконати рішення Євросуду - Фото
Юрій Луценко
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вимагає від президента Віктора Януковича і генерального прокурора Віктора Пшонки виконати рішення Європейського суду, яке сьогодні визнав його арешт незаконним. Про це йдеться в заяві Луценка, текст якої оприлюднив сайт Народної самооборони.

Луценко нагадав, що відповідно до статті 16 закону "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", в разі невиконання або неналежного виконання рішення Євросуду посадові особи, до повноважень яких належить це виконання, несуть адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність, передбачену законами України. Згідно зі статтею 17 того ж закону, українські суди застосовують при розгляді справ Конвенцію з прав людини та практику Європейського суду як джерело права.

У зв'язку із цим Луценко вимагає виконати рішення Європейського суду з прав людини. Крім того, екс-міністр наполягає на притягненні до кримінальної відповідальності ряду чиновників, у тому числі першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, суддів Печерського районного суду Києва Сергія Вовка, Анну Медушевську, Оксану Царевич, Марію-Маргариту Пілаєву, Вікторію Гаркаву, суддів Апеляційного суду міста Києва Івана Рибака, Валерія Одинця, Олега Присяжнюка, Олександра Беця, Анатолія Кузьміна, Валерія Лашевича, Ольгу Єфімову "за порушення моїх конституційних прав, що проявлялося в необгрунтованому арешті більше 18 місяців".

"Відсутність реакції на цю заяву буде підтвердженням відсутності верховенства права в Україні й продовженням курсу політичних репресій, які відбуваються в нашій державі", - вважає Луценко.

Нагадаємо, Європейський суд сьогодні визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка- він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язням.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини