RU

Луценко вимагає допитати суддю Апеляційного суду Києва

27.07.2012, 10:35
Луценко вимагає допитати суддю Апеляційного суду Києва - Фото
Юрій Луценко
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вимагає допитати суддю Апеляційного суду Києва Марію Приндюк, яка видала дозвіл на продовження оперативно-розшукових дій по водієві колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка - Валентину Давиденку. Про це він заявив на засіданні Печерського райсуду.

Як повідомляє прес-служба Народної самооборони, Луценко зазначив: "Саме вона (суддя, - ред.) несе відповідальність за обмеження прав Давиденка ... Підставою для прослуховування телефонів Давиденка була постанова Апеляційного суду, що зазначено в матеріалах кримінальної справи".

"Ми діяли виключно на підставі рішення Апеляційного суду. Якби його не було, тоді б ми сіли. Нам потрібно вивчити цю постанову", - підкреслив він.

Нагадаємо, раніше прокурори змінили звинувачення Луценка по другій кримінальній справі - щодо стеження за водієм екс-заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентином Давиденком. Прокурори більше не бачать в діях екс-міністра Луценка зловживання службовим становищем, але звинувачують його у службовій халатності. Якщо раніше Луценку загрожувало до десяти років ув'язнення у другій справі, то тепер - не більше трьох. Тобто навіть максимальне покарання у новій справі не вплине на загальний термін ув'язнення екс-міністра.

Луценка затримали 26 грудня 2010 року. З тих пір він перебуває в Київському СІЗО.

3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язням.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини