RU

Луценко в колонії стане олігархом, - адвокат про рішення Євросуду

21.11.2012, 13:33
Луценко в колонії стане олігархом, - адвокат про рішення Євросуду - Фото
Юрій Луценко (фото - nso.org.ua)

Адвокат Юрія Луценка має сумніви, що рішення Європейського суду змінить хід процесу в Апеляційному суді, але йому цікаво, як його буде виконувати Україна. Про це він сказав у коментарі журналістам у перерві засідання.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Фомін наголосив: "Безумовно, ми будемо використовувати рішення європейського суду (в Апеляційному суді, - ред.) з метою отримання певних юридичних результатів. Але щоб отримати сьогодні якісь результати, нам потрібно мати справедливий суд, ви бачите, що у нас його немає".

"На цей суд може вплинути тільки Адміністрація президента", - додав він.

За словами адвоката, рішення ЄСПЛ має цілу низку наслідків: "Для Юрія Луценка - його півтора року утримували під вартою без юридичних підстав. Крім того, є наслідок у вигляді збитків для держави - нам цікаво, як вони тепер 15 тисяч євро будуть йому перераховувати. У нього є єдиний рахунок у Менській колонії - він буде там олігархом".

Фомін переконаний, що, отримавши таке рішення Європейського суду, керівництво країни має провести відповідні кадрові рішення. "Адже є люди, які підписували всі ці документи. Рішення ЄСПЛ - закон для України, тепер ми подивимось, як в нашій державі люблять закони і виконують їх", - додав адвокат.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Європейський суд з прав людини залишив у силі своє рішення у справі Луценка, - прохання українського уряду про його перегляд відхилено. Це означає, що рішення Європейського суду у справі Луценка від 3 липня (про незаконність арешту і політичну складову переслідування) набирає чинності.

Заяву Луценка до Європейського суду було подано у січні 2011 року, ще до обвинувального вироку. Суд встановив режим пріоритетного розгляду справи. Уряд України у своїх запереченнях, поданих до суду, наполягав на законності арешту Луценка і заперечував будь-які політичні мотиви його кримінального переслідування.

Досьє на Юрія Луценка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини