RU

Луценко в апеляційному суді почав користуватися рішенням Євросуду

21.11.2012, 11:58
Луценко в апеляційному суді почав користуватися рішенням Євросуду - Фото
Юрій Луценко

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вимагає від суду відведення двох прокурорів, які називали його арешт законним. Про це він заявив на засіданні Апеляційного суду Києва, який продовжив розгляд його скарги на рішення Печерського райсуду у справі про санкціонування незаконного стеження в рамках розслідування отруєння Віктора Ющенка.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Луценко заявив відвід прокурорам Євгену Зінченку та Дмитру Лобаню. При цьому екс-міністр нагадав, що вчора Європейський суд з прав людини відхилив апеляцію України на рішення про незаконний арешт Луценка - а це означає, що воно вступило в силу.

"Особисто Лобань і особисто Зінченко постійно заявляли суду, що мій арешт законний. Тепер Європейський суд у всіх інстанціях заявив, що арешт незаконний. Тож представляти інтереси України ці дві особи не можуть. Ці дві особи, які представляють сторону обвинувачення - упереджені, це представники Рената Кузьміна, а не держави Україна. Керуючись рішенням ЄСПЛ, я вимагаю відведення цих двох громадян зі складу сторони звинувачення", - сказав він.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Європейський суд з прав людини залишив у силі своє рішення у справі Луценка, - прохання українського уряду про його перегляд відхилено. Це означає, що рішення Європейського суду у справі Луценка від 3 липня (про незаконність арешту і політичну складову переслідування) набирає чинності.

Заяву Луценка до Європейського суду було подано у січні 2011 року, ще до обвинувального вироку. Суд встановив режим пріоритетного розгляду справи. Уряд України у своїх запереченнях, поданих до суду, наполягав на законності арешту Луценка і заперечував будь-які політичні мотиви його кримінального переслідування.

Досьє на Юрія Луценка


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини