RU

Луценко: стеження за водієм заступника голови СБУ - не порушення

23.04.2012, 13:37
Луценко: стеження за водієм заступника голови СБУ - не порушення - Фото
Юрій Луценко
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко просить Печерський районний суд Києва закрити кримінальну справу за звинуваченням у санкціонуванні стеження за водієм колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка - Валентином Давиденком.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Луценко пояснив, що в разі вчинення будь-якого злочину, в даному випадку - замаху на життя громадського діяча, кандидата в президенти Віктора Ющенка, за постановою слідчого збуджується оперативно-розшукову справу (ОРС).

Таку постанову було підписано в 2007 році, коли міністром внутрішніх справ був Василь Цушко.

Луценко підкреслив, що згідно з чинним законом про оперативно-розшукову діяльність всі дії в рамках порушеної справи можуть проводитися до розкриття злочину або, у разі невстановлення злочинця, протягом 15 років. "І навіть сьогодні будь-який співробітник оперативного департаменту в рамках заведеної ще при Цушку ОРД може звернутися до суду з проханням надати дозвіл на прослушку, на зовнішнє спостереження і т.д. Як же тоді Луценко міг порушити порядок і законність проведених заходів у відношенні громадянина Давиденка, якщо ці заходи можна проводити ще до 2022 року? " - запитав він.

За словами екс-міністра, для проведення оперативних заходів потрібно було провести кілька кроків, зокрема, узгодити з Генпрокуратурою і отримати дозвіл Апеляційного суду. Все це було зроблено.

"Отримавши всі дозволи, оперативні співробітники міліції й проводили заходи - стежили за Давиденком, слухали його телефон. Питання: що тут було незаконного? .. Що ж не в порядку? Не в порядку те, що Луценко критикує Януковича", - сказав він.

"Той документ, який нам інкримінують як незаконний, не порушує жодного закону з тієї простої причини, що він не передбачений жодним законом. Це все одно, що людина, яка сіла у тролейбус, купила й закомпостувала талончик, але не взяла на вході рекламний буклет. І хоча цей документ не має ніякого відношення до оплати проїзду, але от всі брали, а він не взяв ", - сказав він.

Луценко звернув увагу й на те, що на розгляді справи в суді не присутній потерпілий: "А де громадянин Давиденко? Хто постраждав від цих свавільників Луценка, Тарасенка й Павленова? Покажіть мені його. Де він? Немає його. Більше вам скажу: і не буде, оскільки він чудово знає, що порушення його інтересів не було".

За словами Луценка, є єдиний гідний вихід з цієї ситуації - закрити цю кримінальну справу.

Клопотання про закриття справи підтримали підсудні Володимир Тарасенко, Олег Павленов та їхні адвокати. Прокурори виступили проти. Суддя Анна Медушевська віддалилася в дорадчу кімнату для ухвалення рішення.

Нагадаємо, сам Давиденко раніше заявив, що потерпілим себе не вважає.

Досьє на Юрія Луценка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини