RU

Луценко розкритикував "зону ризику" в списку опозиції

02.08.2012, 12:07
Луценко розкритикував
Юрій Луценко
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко розкритикував винесення Юрія Гримчака, Андрія Шкіля и Михайла Волинця в "зону ризику" списку опозиції. Про це він написав у листі з СІЗО.

Як повідомляє прес-служба Народної самооборони, Луценко вважає помилкою те, що цих "бійців опозиції" поставили на сумнівні місця в списку, і їх проходження до Верховної Ради буде під питанням. Ще більшою помилкою він назвав непідтримку Тараса Стецьківа як узгодженого кандидата по Львову. "Фактично, Тарас Стецьків - єдиний самооборонець, якому штаб не запропонував ні місця у списку, ні підтримки в рідному окрузі. Це несправедливо і недалекоглядно. Відразу скажу, що я залишаю за собою право агітувати за Тараса як перевіреного часом і обставинами політика та патріота" , - зазначив він.

Крім того, Луценко вважає недоліком мінімальну присутність у списку громадських активістів, про необхідність мобілізації яких говорила, в тому числі, і Юлія Тимошенко. "Радує, що в списку є Кужель, Княжицький, Джемільов, але мріялося і про Поповича, Грабовського, Мариновича, Кіпіані, Стріху та інших громадських активістах", - написав він.

За словами Луценка, системна проблема полягає в тому, що списки опозиції стали відомі тільки в день проведення з'їзду Батьківщини, - їх варто було оприлюднити принаймні на 10-15 днів раніше. "Це зняло б і помилки штабу, і емоції ображених. А головне - це показало б різницю влади та опозиції у відносинах із суспільством. Шкода, що цього не відбулося", - зазначив він.

У числі позитивних моментів Луценко назвав відсутність в списку одіозних і неприйнятних персон: "Список на 90% виглядає згуртованим і перевіреним. Це великий прогрес, який слід поставити в заслугу як керівництву об'єднаної опозиції, так і прискіпливим журналістам, громадським активістам, небайдужим партійцям ... В списку немає так званих олігархів. Це означає не тільки вивчений урок зради попутників БЮТ, а й щось більше. Вперше гасла і цілі змін заради середнього класу збігаються з представництвом в списку. Це правильний крок у напрямку від вождизму до ідеології. Хоча масовий бізнес-заклик невідомих підприємців Фронту змін несе в собі небезпеку "тушканізаціі".

Коментуючи появу в списку прізвища своєї дружини Ірини Луценко, екс-міністр сказав: "Це не наша ініціатива. Але можу запевнити, що вона не буде в парламенті символічним носієм відомого прізвища. В силу життєвих обставин Ірина пройшла зі мною всі тюремні та судові випробування. Думаю, що ніхто з депутатів краще неї не знає, що і як потрібно змінювати в законодавстві для припинення свавілля кривосуддя в країні. Законопроект про механізм очищення силових структур і судів від тисяч негідників, причетних до порушення прав людини, встановлених Європейським судом, - її місія в парламенті. Цей закон повинен припинити телефонне право".

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини