RU

Луценко після лікування їде в Україну будувати третю республіку

27.05.2013, 12:10
Луценко після лікування їде в Україну будувати третю республіку - Фото
Юрій Луценко
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко повертається в Україну після лікування. Про це він повідомив в інтерв'ю Радіо Свобода.

Перед поверненням в Україну політик відвідає на запрошення офіс канцлера Німеччини Ангели Меркель "для політичних консультацій".

"Найближчим часом я планую повернутися в Україну. Активна фаза мого "ремонту" завершилася. Хочу повернутися для того, щоб організувати круглий стіл інтелектуалів з написання плану третьої української республіки", - повідомив Луценко.

За його словами, перша республіка - це УНР, друга - радянська республіка, "на фундаменті якої двадцять з гаком років ми намагаємося ліпити незалежну нібито європейську державу, але з цього нічого не виходить".

В інтерв'ю Луценко зазначив, що багато розмірковував про те, чому у нього не вийшло великих успіхів на посту міністра внутрішніх справ. Він поділився, що в Лук'янівському СІЗО відвідував камеру, де в радянські роки розстрілювали людей. "Там досі масна підлога", - сказав екс-міністр.

"Бути в тому приміщенні, де тисячами стріляли людей, справляє велике враження. Коли я повернувся в камеру, під цим впливом я зрозумів, що навіть якщо всю Лук'янівську в'язницю знести, як Бастилію, і побудувати зверху над нею офісний центр, то він не встоїть, він провалиться. Тому що всю Лук'янівську в'язницю знизу прокопали різними підземними переходами", - сказав він.

Луценко зазначив, що після цього він зрозумів, що Україна, яка бажає стати частиною ЄС, не може бути побудована на радянському фундаменті. "Тому зараз ми потребуємо план нової держави, я це називаю Третя українська республіка", - сказав він.

Екс-міністр вважає, що завдяки новій програмі "можна буде сподіватися не тільки на велику підтримку громадян, а й на нову демократичну хвилю суспільства в 2015-му році". "Ця робота зараз найважливіша, і саме цим я хочу займатися в Україні", - сказав Луценко.

Досьє на Юрія Луценка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини