RU

Луценко: Немає причин відмовити Тимошенко в помилуванні

22.04.2013, 12:17
Луценко: Немає причин відмовити Тимошенко в помилуванні - Фото
Юрій Луценко (фото - ЕРА)
Завдання-мінімум місії спостерігачів Європейського парламенту в Україні Пета Кокса та Олександра Кваснєвського - звільнення Юлії Тимошенко. У цьому впевнений екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, про що він заявив сьогодні після зустрічі зі спостерігачами.

"Їх місія після успішного звільнення Луценка продовжена. Євросоюз вважає, що мінімальна мета цієї місії - звільнення Юлії Тимошенко та припинення політичних репресій, які, на жаль, не обмежуються нашими прізвищами", - зазначив він, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Луценко підкреслив, що мова йдеться не тільки про звільнення "Юри і Юлі" - "йдеться про звільнення України, і це прекрасно розуміє Євросоюз, Кокс і Кваснєвський".

Також, за словами Луценка, основна мета місії - це підписання угоди з Євросоюзом. "Цьому перешкоджає ряд обставин, зокрема, законодавство і величезний камінь, який називається в'язниця для Тимошенко", - додав він.

Луценко також зазначив, що в ході зустрічі обговорювався варіант звільнення Тимошенко за сценарієм звільнення самого екс-мінітсра. "Комісія з помилування готує відповідь про те, що нібито різні ситуації у Тимошенко і Луценка, оскільки у неї не завершені інші справи. Але звертаю увагу... на те, що в положенні про помилування не передбачена можливість відмови в помилуванні через наявність інших справ. Газова справа Тимошенко завершено в національних судах, у Юлії Володимирівни проблеми зі здоров'ям. І Юлія Володимирівна може бути помилувана точно так само, як це було зроблено стосовно Луценка. Інші справи, які не завершені, юридично за цим положенням не можуть бути перешкодою для вирішення президента (про помилування, - ред.)", - сказав він.

Луценко також зазначив, що те, що у Тимошенко ще не пройшла половина терміну ув'язнення, також не може бути перешкодою для відмови в помилуванні, оскільки в даному випадку можливі виключення "з особливих гуманітарних обставинами". "Крім того, звертаю вашу увагу: указ президента про порядок помилування є таким же юридичним документом, як і указ президента про помилування будь-якої особи. Конституція не обмежує голову держави в помилуванні кого завгодно. Єдине, в чому вона його обмежує - він може помилувати тільки тоді, коли суд завершений. Все інше - виключно ним задані рамки. Президент задає рамки помилування, він їх може звужувати і він їх може розширювати, як це і сталося, між іншим, у моєму випадку", - підсумував він.

Досьєна Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини