RU

Луценко вимагав відведення судді

09.06.2011, 12:45
Луценко вимагав відведення судді - Фото
99cd7b18c6e42fa2f0c975aa5c1fad55.jpg

Луценко вимагав відведення судді

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає, що головуючий суддя Сергій Вовк повинен взяти відвід, оскільки у нього є особистий інтерес у його справі. Про це він заявив журналістам сьогодні у залі суду, коли судді віддалилися у дорадчу кімнату.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Луценко зазначив, що Кримінально-процесуальний кодекс передбачає відведення судді у випадку, якщо суддя особисто або його родичі зацікавлені в результатах розгляду справи. Посилаючись на слова народного депутата Геннадія Москаля, Луценко нагадав, що проти судді Вовка прокуратура порушувала кримінальну справу - ніби за підроблення і використання підробного рішення суду, викрадення цивільної справи і шахрайське заволодіння ділянкою землі у 70 гектарів.

"Я пам'ятаю цю справу. Матеріали щодо неї збирало міністерство, яким я керував. Це земля на Французькому бульварі в Одесі та інші привабливі ділянки. Скажіть мені, будь ласка, якщо міністр Луценко очолював міністерство, за матеріалами якого проти судді була порушена справа, яка досі невідома, чи закрито, є у нього особистий мотив щодо Луценка? Безумовно, є", - сказав він.

Екс-глава МВС наголосив, що якщо Вовк і цього разу не вважатиме ці аргументи причиною для свого відведення, то норму про відведення суддів можна у принципі виключати з українського законодавства, оскільки вона не дотримується.

На думку Луценка, справа щодо Вовка досі перебуває у прокуратурі.

"І це якраз відповідь, чому саме суддя Вовк судить усіх політичних, оскільки на нього є величезний гачок у вигляді 70 гектарів украденої землі. І він точно знає, що або в'язниця йому, або він незаконно напише в'язницю нам", - пояснив екс-міністр.

Нагадаємо, у кінці травня Москаль у депутатському зверненні на ім'я генпрокурора Віктора Пшонки написав, що суддя Печерського райсуду Києва Вовк, який зараз розглядає справу Луценка, два роки тому притягувався до кримінальної відповідальності. За його словами, у комітет Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією надійшли матеріали про те, що у 2009 році щодо судді Вовка прокуратура Києва порушила кримінальну справу за підроблення і використання підробного рішення суду, викрадення цивільної справи і шахрайське заволодіння земельною ділянкою в 70 га. "Прошу перевірити викладені факти, вжити щодо них заходів прокурорського реагування, про них повідомити мені у термін, передбачений чинним законодавством", - зазначив Москаль.

Юрій Луценко: біографія та добірка новин>>>
Справа Луценка: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини