RU

Луценко розповів передісторію конфлікту з Тедеєвим

23.09.2009, 15:26

В МВС заявляють, що депутати від Партії регіонів сприяють бандитським розборкам на території України. Подробиці і історію сутички двох бандитських угрупувань на території Голосіївського парку у Києві з відповідними висновками обнародував Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Міністр повідомив, що конфлікт, що завершився у Голосіївському парку вбивством одного з учасників "розборок" і важким пораненням іншого, почався у Вінниці. За інформацією Ю.Луценка, між двома компаньйонами, які у 1994 році в місті Вінниця створили спільне підприємство "Ельтур", що спеціалізувалося на виготовленні і продажу текстилю, в 2005 році виникли проблеми в зв'язку з виділенням кредитних ресурсів для будівництва розважального центру.

У 2008 році конфлікт загострився через відсутність обігових коштів і фактичне припинення діяльності спільного підприємства. Під час переговорів між компаньйонами сторону громадянина Туреччини представляли громадяни Російської Федерації Мамедов, Ахмедов, Асланов, Тедеєв, сторону громадянина України - Хасанов, Мамедов, Юсуфов. 28 серпня 2009 року сталася зустріч у місті Вінниця, при цьому, за даними камери зовнішнього спостереження і свідченням свідків, серед її учасників був і громадянин РФ Роберт Тедеєв, який прибув у Вінницю за кермом автомобіля "Mercedes-Benz S500".

Потім розборки перенесли на територію міста Києва, і 11 вересня під час сутички учасників конфлікту у парку відпочинку ім. Рильського близько 12:30 сталася перестрілка, внаслідок якої один з учасників конфлікту був убитий, інший важко поранений, третій - підозрюваний у вбивстві також перебуває у лікарні зі складним пораненням.

За свідченнями очевидців, поруч з місцем подій був автомобіль "Mercedes-Benz S500" з номерами Верховної Ради України. Також, за словами свідків, громадянин РФ Р.Тедеєв відвозив учасників конфлікту, які використали автомат типу "сайгак" у ході "розборок", з місця злочину на цьому автомобілі.

"Близько 21:00 у приміщення Голосіївського райуправління на зустріч з начальником столичного главку міліції паном Яремою і його першим заступником, начальником Голосіївського райуправління прибув народний депутат Ельбрус Тедеєв і народний депутат Бондик", - сказав Міністр. Він також повідомив, що під час зустрічі було підтверджено, що в конфлікті був використаний саме автомобіль депутата Е.Тедеєва, що надалі було підтверджено водієм Е.Тедеєва та іншими учасниками події.

"Завдяки аналізу подій і оперативній інформації, а також з урахуванням інформації, отриманої з Вінницької області, встановлено, що кримінальним арбітром у вирішенні конфліктної ситуації між громадянином Туреччини і громадянином України виступив відомий у кримінальних колах СНД злодій у законі Хасанов", - вказав Ю.Луценко.

Міністр наголосив, що те, що відбулося дозволяє йому зробити висновок про те, що кримінальні авторитети, що перебувають на території Росії і на Кавказі, не маючи можливості постійно перебувати в Україні через активні профілактичні дії УБОЗ МВС України, "намагаються чинити кримінальний тиск і впливати на оперативну обстановку в Україні, і, зокрема, у столиці, використовуючи зв'язки з членами колишнього злочинного угрупування, в тому числі з народним депутатом України Тедеєвим Ельбрусом". "Ельбрус Тедеєв у дев'яностих - на початку двотисячних років вважався за даними оперативно-довідкової бази МВС України членом організованого злочинного угрупування "Солоха", яке очолював нині покійний Савлохов Борис", - сказав Міністр, вказавши, що говорить про це з метою розставити крапки над "і" у дискусії, яка розгорнулася у ЗМІ після перестрілки в Голосіївському парку. "Мене як Міністра, як громадянина обурює той факт, що, з одного боку, депутати від Партії регіонів сприяють бандитським розборкам на території України, а з іншого - ще один депутат від Партії регіонів, пан Джига, заявляє, що міліція неспроможна впоратися з криміналітетом, який заливає кров'ю наші вулиці. Дивний симбіоз екс-керівників МВС і екс-бандитів, які стояли на обліку МВС, сьогодні виявляється при спробах переділу кримінального ринку на території України", - сказав він.

Нагадаємо, співробітники МВС України затримали учасника перестрілки у Голосіївському парку Роберта Тедеєва, який назвав себе двоюрідним братом народного депутата України від Партії регіонів Ельбруса Тедеєва.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини