RU

Луценко пише на волю про "моральних покидьків із ГПУ"

27.01.2011, 18:10
Луценко пише на волю про
94855fc601a7b860c7c2d01bf0af18c4.jpg

Луценко пише на волю про "моральних покидьків із ГПУ"

Колишній Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко стверджує, що за місяць, проведений у СІЗО, не отримав жодної сторінки матеріалів кримінальної справи для ознайомлення. Про це він написав у листі на волю, який поширила прес-служба "Народної самооборони".

"Сьогодні минув місяць мого перебування у СІЗО. Показово, що заарештовували мене ніби за повільне читання матеріалів справи. Однак за цей місяць мені не дали жодної сторінки для ознайомлення, не провели жодної слідчої дії", - зазначив він.

До того ж Ю.Луценко додав, що такий підхід його не дивує: "З самого початку було ясно, що так звана справа про водія - не кримінальна, а політична. Це було зрозуміло всім, хто був на суді, який розглядав клопотання Генпрокуратури про зміну мені запобіжного заходу з підписки на арешт. Закон передбачає для цього є єдина причина - самовільне порушення зазначеного слідчим місця перебування. Простіше кажучи - втеча. Що ж мені... інкримінувалося? Перше - невизнання своєї провини. Друге - відмова свідчити. Ці дві позиції - гарантовані Конституцією права. Тому вимагати арешту за використання своїх конституційних прав - цікава ознака часу. Але найважливіше була озвучена у суді третя причина - Луценко дає публічні коментарі і інтерв'ю. Як зупинити це нахабство? Під арешт його, у камеру Лук’янівського СІЗО! Партія сказала "Нада!" - Різницько-Печерський суд відповів "Є!"

За його словами, звичайного "цинічного порушення рекомендованих справ і волаючих порушень законодавства під час слідства" прокуратурі виявилося мало. "Хочеться куражу! Тому обвинувачення мені пред'явили напередодні мого дня народження, заарештували напередодні Нового року. Місячний ювілей перебування у камері не міг не відзначитися чимось новеньким. Я це зрозумів, але все ж недооцінив моральних покидьків з ГПУ. Вони викликали у Генпрокуратуру мого 20-річного сина Сашу. Йому намагаються пришити загрози на адресу слідчого під час засідання суду 20 днів тому. Те, що із залу лунали різні, зокрема неприємні характеристики прокурорів, - факт. А як інакше? Пан Войченко (слідчий, - ред.) повинен був знати: якщо крокуєш у ногу із нинішньою владою - доведеться постійно вступати у багно! Але додуматися переслідувати силами ГПУ саме мого сина - підлота ще та!", - пише екс-міністр.

Крім того, Ю.Луценко повідомляє, що після "абсурдної змови з водієм" і "феєричного епізоду у справі про отруєння Ющенка" йому пред'явили нову кримінальну справу - про "незаконне святкування Дня міліції у 2008 і 2009 роках".

Ю.Луценко розповідає, що 25 січня провів у Генпрокуратурі сім годин без всяких слідчих дій, дев'ять годин був прикутий наручниками до міліціонера, без їжі, води і без права на зустріч з адвокатом.

"Цим нікого не здивуєш. Але навіть у нашій країні, де заступник Генерального прокурора у перервах між публічним співом "мурки" випускає на волю вбивць, я думаю, здивує фабула мого нового "злочину". Отже, Міністр внутрішніх справ, який підписав план і розпорядження про проведення урочистих заходів до Дня міліції, "злочинно запланував" виступи Верховного головнокомандувача - Президента країни, Прем'єр-міністра і Голови Верховної Ради України, які підбили підсумки роботи МВС, поставили нові завдання і нагородили державними і відомчими нагородами", - описує Ю.Луценко нову справу.

"Виявляється, у жовтні 2008 року Постановою КМУ були обмежені святкові заходи. Пояснення, що профінансовані з бюджету урочисті заходи за участю вищих посадових осіб і міжнародних делегацій не мають нічого спільного з безкоштовним для бюджету урочистим концертом і трансляцією з телебачення, не допомогли. Порахували у збитки, завдані державі, навіть вартість нагород і квітів вдовам загиблих міліціонерів, а також вартість панахіди з ветеранами Чорнобиля навесні 2009 року! Як пояснити керівникам МВС Росії, Грузії Польщі, Білорусі, Молдови, Словаччини, Румунії, що вони, покладаючи вінки до пам'ятника загиблим міліціонерам України у ніким не скасований офіційний День міліції, беручи участь у робочих міжнародних зустрічах у приміщенні МВС, виявляється, сприяли реалізації розробленого Луценком злочинного плану із завдання збитків українській державі?.. І головне - як пояснити цей плювок "незаконного святкування" 300 тисячам українських міліціонерів і 500 тисячам ветеранів правоохоронних органів?!" - цікавиться колишній Міністр внутрішніх справ.

Ю.Луценко стверджує, що все це - політичні розправи: "Мені прямо кажуть: дай свідчення, що наказ святкувати дала Тимошенко, і ти залишишся свідком. Мені вже натякають, що, крім камери смертників, є ще і загальні камери не з колишніх вартових порядку. А у тебе ж сім'я, невже тобі треба більше всіх?.. Плював я на їхні кримінальні справи. У мене зростають двоє синів, яких вони вже бояться!"

Нагадаємо, раніше джерела ЗМІ у Генпрокуратурі повідомили, що слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури Сергій Войченко, розслідує справу екс-міністра внутрішніх справ Ю.Луценка, вимагає завести справу на його старшого сина Олександра. С.Войченко скаржиться, що Луценко-молодший загрожував йому розправою після засідання Апеляційного суду 6 січня, коли екс-міністра не відпустили на підписку.

Ю.Луценко був заарештований 27 грудня минулого року рішенням Печерського райсуда Києва. 6 січня поточного року це рішення було підтверджено апеляційним судом.


Юрій Луценко: біографія та добірка новин>>>
Арешт Луценко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини