RU

Луценко оскаржив арешт в Апеляційному суді Києва

30.12.2010, 11:11
Луценко оскаржив арешт в Апеляційному суді Києва - Фото
53d58f5373f55a3453e8b02f1b66e740.jpg

Луценко оскаржив арешт в Апеляційному суді Києва

Екс-голова МВС Юрій Луценко (на фото) оскаржив в Апеляційному суді Києва рішення Печерського районного суду про зміну йому запобіжного заходу з підписки про невиїзд на утримання під вартою. Апеляційну скаргу подав адвокат Ю.Луценка Ігор Фомін.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі "Народної самооборони", в скарзі говориться: "Луценко Юрій Віталійович не погоджується з вказаною постановою Печерського районного суду м. Києва, оскільки вона є безпідставною, необгрунтованою".

Захист вважає, що постанова Печерського суду повинна бути скасована через грубі порушення законодавства.

Згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, єдина підстава для зміни запобіжного заходу - коли звинувачений без дозволу слідчого відлучається "із зареєстрованого місця проживання чи перебування або з місця тимчасового знаходження". Адвокат зазначає, що 27 грудня на судовому засіданні не було встановлено фактів порушення звинуваченим Ю.Луценком обраного йому запобіжного заходу.

І.Фомін також вказує, що під час досудового слідства у прокуратури не було ніяких претензій щодо намагання Ю.Луценка ухилитись від слідства, перешкодити встановленню істини чи продовжити злочинну діяльність.

Претензії прокуратури до Ю.Луценка щодо нібито повільного ознайомлення зі справою, на думку адвоката, свідчать про нерозуміння або про невірне тлумачення суддею норми Кримінально-процесуального кодексу, оскільки це - не процесуальна дія слідчого, який брав з Ю.Луценка зобов'язання з'являтися для ознайомлення зі справою, а "безумовне право обвинуваченого".

До того ж, уточнив І.Фомін, слідчий виніс "незаконну постанову, якою обмежив надання матеріалів справи: звинуваченим щодня видавався лише один том справи, і тільки після ознайомлення з ним видавався наступний".

Адвокат вказує, що про засідання Печерського суду 27 грудня він дізнався за 20 хвилин до його початку, суті справи не знав, матеріали справи не мав, але суддя відхилила його прохання відкласти засідання і дати можливість захисту підготуватися до суду. "Суддя не надала можливості ні захисту, ні самому Луценку Ю.В. ознайомитися з матеріалами, якими досудове слідство обгрунтовувало необхідність обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Суддя не надала такої можливості навіть наступного дня, 28 грудня 2010 року", - зазначив захисник, додавши, що тим самим суддя порушила Конвенцію про захист прав людини і його основоположних свобод.

На думку І.Фоміна, будь-які законні підстави для зміни Ю.Луценку раніше обраного йому запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту відсутні. "Зміна Луценку Ю.В. запобіжного заходу з підписки про невиїзд на утримання під вартою фактично є обмеженням звинуваченого в його праві на ознайомлення з матеріалами справи і тиском на нього", - вважає адвокат.

До апеляційної скарги додано клопотання близько 50 нардепів, які хочуть взяти Ю.Луценка на поруки, "що безумовно свідчить про те, що він ніколи не мав наміру порушувати підписку про невиїзд і не буде порушувати її в майбутньому".

Нагадаємо, в понеділок Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про застосування до Ю.Луценка запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою терміном на два місяці. У вівторок Ю.Луценко був переведений до Лук’янівського СІЗО. Ю.Луценко утримують в камері на трьох осіб.


Юрій Луценко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини