RU

Луценко: Немає юридичних і моральних підстав для моєї відставки

06.05.2019, 14:41
Луценко: Немає юридичних і моральних підстав для моєї відставки - Фото
Юрій Луценко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Генпрокурор Юрій Луценко  каже, що не бачить "ні юридичних, ні моральних" підстав для своєї відставки після обрання в Україні нового президента - Володимира Зеленського. Про це він заявив в коментарі журналістам.

Відповідаючи на запитання, чи хотів би він залишити за собою посаду генпрокурора, Луценко сказав, що не любить свою посаду, де йому "дуже важко працюється в силу багатьох причин, в основному через те, що наше суспільство й ЗМІ чомусь вважають, що слово "генеральний" означає всемогутній".

"На цей момент я не бачу ні юридичних, ні моральних підстав писати заяву про відставку", - підкреслив він.

Відповідаючи на питання, що мотивує його залишатися в ГПУ, Луценко сказав, що повинна зберігатися логіка передачі влади: "З власного досвіду знаю, як важко входити в курс 1,8 млн кримінальних справ, як важко розібратися, де є ключові точки корупції і як з ними боротися".

За словами Луценка, закон про прокуратуру передбачає зміну глави ГПУ тільки в двох випадках - коли він сам хоче піти, або коли парламент хоче його звільнити.

"Ми обрали президента, якого я по-людськи поважаю і по-державному буду допомагати. Але ми не обрали царя, який може всіх кого хоче знімати й призначати", - резюмував він.

На питання, чи звертався до нього Зеленський або його представники, глава ГПУ відповів негативно.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини