RU

Луценко констатував, що даішники братимуть хабарі завжди

17.02.2009, 12:57

Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко констатує, що корупція в органах внутрішніх справ, зокрема, в ДАІ - буде завжди. Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Сегодня".

Відповідаючи на питання, коли проблема корупції в органах внутрішніх справ вирішиться, Міністр відзначив: "Ніколи! Ніде в світі вона не вирішена. Все питання лише в її мінімізації, об'єктивній протидії корупції. Саме це я визначив для себе першочерговим завданням. Ставити нереальне завдання - добитися існування міліції без корупції в країні тотальної корупції, було б безглуздо. Та й не лише у нас…".

"Розповім про випадок, свідком якого був у Парижі. Вечір. Нотр-Дам. Сидимо з дружиною, п'ємо каву. Їде поліцейський автомобіль. Праворуч, на передньому сидінні, поліцейський виставив руку у вікно, з магазинчиків вибігають араби і протягають йому по 10 євро. "Салам, салам, салам", - і проїжджає... Корупція існує у всьому світі. Все питання в її масштабі. Я б навіть так сказав - у нас немає корупції. Адже корупція - це як іржа, що покрила деякі частини основної конструкції. У нас конструкція практично роз'їдена, а хабарництво стало системою", - резюмував Міністр.

Водночас, Міністр відзначив, що рівень корупції на дорогах з введенням відеокамер різко впав. "Я все-таки інженер електронної техніки. Тому вважаю, що техніка вирішує все. Немає контакту між порушником і даішником - зникає технічна можливість для таких хабарів. Морально, фіскально, репресивно впливати на тисячі працівників ДАІ - справа невдячна. Ніколи не вслідкуєш за всіма до кінця. Міліціонер сам по собі представник закону, який уповноважений вершити його один на один із злочинцем. І тут завжди є можливість корупційного рішення. Яку б ми зарплату йому не дали, вона ніколи не зрівняється із розмірами хабарів, які сьогодні доходять до астрономічних сум - десятків, сотень тисяч і навіть мільйонів доларів", - наголосив Ю.Луценко.

Юрій Луценко: біографія і добірка новин>>>

Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини