RU

Луценко буде захищатися в суді

09.11.2010, 13:15
Луценко буде захищатися в суді - Фото
2e2d7c4c79eb4416259ba1ed7f2c2a91.jpg

Луценко буде захищатися в суді
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко (на фото) оскаржить сьогодні в Печерському суді порушення проти нього кримінальної справи. Про це він заявив в коментарі журналістам після чергового допиту в Генеральній прокуратурі.

"Сьогодні я подам скаргу на порушення кримінальної справи, яку вважаю незаконною і необґрунтованою, в Печерський суд. І на даний момент можу сказати тільки одне: я чітко усвідомлюю, що ця справа є результатом моєї політичної і міліцейської діяльності. Буду сподіватися, що в Україні все ще залишаються чесні суди", - сказав Ю.Луценко.

Ю.Луценко повідомив, що його звинувачують за статтею 191 Кримінального кодексу - розкрадання бюджетних коштів. "Йдеться про те, що я нібито вступив у змову зі своїм водієм і створив умови для нарахування йому зайвої пенсії, приблизно зайвих 40 тисяч гривень", - сказав він.

Водночас, за словами Ю.Луценка, істинна причина порушення справи - його політична позиція. "Сьогоднішня кримінальна справа - це чітка спроба Партії регіонів закрити мені рот, можливо, закрити і мене від суспільства, щоб я не озвучував свою позицію", - відмітив Ю.Луценко.

Ю.Луценко також повідомив, що кілька днів тому "один з видних регіоналів попередив мене, що якщо я буду продовжувати критикувати Партію регіонів і підтримувати Тимошенко, у мене будуть проблеми".

Він додав, що проблеми почалися минулої п'ятниці з порушення кримінальної справи. Він також повідомив, що спочатку справу було порушено за фактом і його викликали як свідка, але в той же день його було перекваліфіковано у підозрюваного, а потім і в обвинуваченого. Ю.Луценко підкреслив, що упевнений в тому, що ніякого злочину не здійснював.

"При загальному бюджеті МВС близько 8 мільярдів щорічно при 300-тисячному колективі знайти такий епізод, мені здається, не є великою доблестю... Якщо Міністр за чотири роки управління 300 тисячами осіб з щорічним восьмимільярдним бюджетом звинувачується у тому, що підписав наказ про неправильне зарахування стажу одному з цих співробітників, і це є основою не для протесту прокуратури, щоб відновити законність, як це робилося дуже часто, просто приходить протест, відміняється незаконний наказ, компенсуються збитки - так було тисячі разів. Але сьогодні це вважається однією з найгучніших справ, по якій треба притягнути політично незручного громадянина", - пояснив Ю.Луценко свою позицію.

Відповідаючи на питання журналістів, Ю.Луценко повідомив, що йому обрано запобіжний захід у виді підписки про невиїзд. "Намагалися зробити невиїзд з мого будинку, але враховуючи, що я все ж пересуваюся по столиці, це підписка про невиїзд з міста Києва. Тому в місті Києві можемо з вами спілкуватися", - сказав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що проти колишнього Міністра внутрішніх справ Ю.Луценка порушено кримінальну справу за ст. 191 ч.3 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Раніше в ЗМІ повідомлялося, що справа проти Ю.Луценка порушена у зв'язку з незаконними рішеннями. Зокрема, йдеться про підвищення водія екс-міністра Леоніда Приступлюка, який за два роки з капітана став підполковником. Крім того, журналісти зазначали, що через дії колишнього глави МВС багатьох громадян відсували назад у квартирній черзі, а замість них житло отримували наближені до екс-міністра люди, зокрема й водій. Сам Ю.Луценко запевнив, що не має відношення до квартирної черги: "Житло в МВС розподіляє житлово-побутова комісія, я ніколи не був її членом".

Юрій Луценко: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини