RU

Луценка можуть випустити під підписку про невиїзд, - ЗМІ

18.04.2012, 09:12
Луценка можуть випустити під підписку про невиїзд, - ЗМІ - Фото
Юрій Луценко (фото: nso.org.ua)
Екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка можуть випустити під підписку про невиїзд. Таку думку газеті Сегодня озвучив народний депутат від НУНС Юрій Стець, коментуючи розгляд справи Луценка в Європейському суді з прав людини.

"Думаю, вердикт її теж буде дуже скоро. Зрозуміло, що ми цей суд виграємо, оскільки вирок явно політичний. Євросуд скаже, що у Юрія Віталійовича не було можливості захищатися належним чином, і зобов'яже Україну повернути його справу до суду першої інстанції. А оскільки арешт був неадекватною запобіжним заходом, то Луценка випустять під підписку про невиїзд. Всі в Україні, в тому числі й влада, розуміють, що до літа він вже буде на волі ", - зазначив Стець.

Як повідомив виданню адвокат екс-міністра Ігор Фомін, Євросуд взяв паузу для винесення рішення. Коли воно буде, суд не повідомив. За різними прогнозами, через один або два місяці.

Фомін зазначив, що скарга стосувалася лише незаконності арешту під час слідства й суду. За його словами, скаргу на вирок до Євросуду захист ще не відправляв, оскільки не пройдені необхідні інстанції в Україні; так, розгляд справи в Апеляційному суді Києва розпочнеться лише 15 травня. А значить, про вирок у вирішенні Євросуду не буде ні слова. І в кращому для Луценка випадку Євросуд напише, що підстав для затримання не було.

"Таке рішення, в разі його прийняття, було б підставою для перегляду запобіжного заходу, якщо б зараз тривав процес, - пояснює голова Вищого спецсуду у кримінальних та цивільних справ Леонід Фесенко. - Але на даний момент справа Луценка вже перебуває в Апеляційному суді Києва. І рішення Євросуду, якщо воно буде не на користь України, також буде розглядатися в апеляційних інстанціях ".

"Європейський суд не є інстанцією, яка доповнює чи змінює рішення національних судів, - пояснює голова Вищої ради юстиції Володимир Колесніченко. - Його завдання - лише констатувати факт допущеного, на його думку, порушення прав людини, але це не є директивою для українського суду" .

Нагадаємо, вчора, 17 квітня, Європейський суд з прав людини провів публічні слухання за скаргою екс-міністра МВС України Юрія Луценка.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини