Лутковська заявила, що поки не може допомогти Луценку

Лутковська заявила, що поки не може допомогти Луценку - Фото
Лутковська чекає, коли вступить в силу рішення Євросуду
02.08.2012, 15:12

За словами омбудсмена, поки рішення Європейського суду не вступило в силу, втручатися у справу екс-міністра марно

Омбудсмен Валерія Лутковська поки допомогти Юрію Луценку нічим не може, проте рішення Європейського суду за його скаргою вже використовує. Про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини повідомила сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ.

Лутковська зазначила, що рішення Європейського суду щодо Юрія Луценка ще не вступило в силу, відповідно, підстав для втручання в ситуацію поки немає. "Набере чинності - будемо з урядом, який, власне, відповідає за виконання рішень Європейського суду, відповідно до закону про виконання рішень Європейського суду з прав людини, разом думати, яким чином вибудувати стратегію щодо виконання цього рішення", - сказала омбудсмен.

Лутковська також зазначила, що на сьогоднішній день вона вже використовує рішення Євросуду у справі Луценка, незважаючи на те, що остаточно воно ще не вступило в силу. Зокрема, рішення було використано при поданні до Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності одного із суддів, "який практично повторив ті ж обставини, правда, щодо іншої людини, які були підставою для констатації Європейським судом порушення статті 18 конвенції".

Уповноважений ВР додала, що її представники періодично відвідують судові засідання у справі Луценка. Реагуючи на запрошення народного депутата Юрія Кармазіна відвідати засідання завтра, омбудсмен заявила, що її представники там будуть.

Досьє на Валерію Лутковську