RU

Лутковська: У душі за Тимошенко ніхто не стежить

24.01.2013, 14:31
Лутковська: У душі за Тимошенко ніхто не стежить - Фото
Валерія Лутковська

Омбудсмен Валерія Лутковська готова втрутитися в ситуацію з умовами перебування засудженої Юлії Тимошенко в харківській лікарні, навіть без її прохання. Однак на даний момент уповноважена з прав людини не бачить причин для втручання. Про це вона розповіла у коментарі кореспондентуЛІГАБізнесІнформ.

За словами Лутковської, для будь-якої людини звертатися до омбудсмена - це право, а не обов'язок. При цьому наявність або відсутність звернення не знімає з омбудсмена обов'язку самостійно реагувати на небезпеку для життя і здоров'я громадян. "Якщо застосувати теоретичні правила до умов, що стосуються справи Юлії Тимошенко, то можу сказати, що у випадку появи інформації, що Тимошенко необхідна допомога з боку омбудсмена, я відреагую незалежно від того, попросить про це Тимошенко чи ні. Однак, якщо буде додаткова заява від Тимошенко, я буду тільки рада", - заявила омбудсмен.

При цьому уповноважена з прав людини сказала, що інформація про порушення прав Тимошенко при здійсненні цілодобового відеоспостереження за нею чоловіками не підтвердилася. "Коли ми приїхали до лікарні, до речі, без попередження, ми побачили, що за моніторами сидять жінки, на посту в палаті і в коридорі також знаходяться жінки. Чоловіків серед охорони лише двоє: один постовий, який знаходиться поза периметром блоку, в якому перебуває Юлія Тимошенко, і другий - начальник охорони, який не стежить за моніторами", - сказала Лутковська, додавши, що згідно постової відомості, такий склад охорони присутній завжди.

Лутковська розповіла, що в палаті Тимошенко перебувають три камери відеоспостереження. Однак жодної з них немає туалеті, в душовій кімнаті і в кімнаті для зустрічей з адвокатом. Крім того, за словами Лутковської, під час медичних процедур відеокамери закриваються спеціальними ковпаками.

Що стосується радіаційного фону в палаті Тимошенко, то омбудсмен засумнівалася в достовірності такої інформації. "Головлікар харківської лікарні вже кілька разів давав інтерв'ю і розповідав, що радіаційний фон на дев'ятому поверсі, де перебуває Тимошенко, перевірявся кілька разів. Він відповідає нормі. Я дозволю собі висловити сумніви в наявності такої загрози життю Юлії Володимирівни", - резюмувала Лутковська.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини