RU

Лутковська не вважає політв'язнів системною проблемою

29.12.2012, 15:58
Лутковська не вважає політв'язнів системною проблемою - Фото
Валерія Лутковська
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська не вважає, що звинувачення на адресу України з приводу політичних ув'язнених є системною проблемою. Про це вона сказала в інтерв'ю Радіо Свобода.

У той же час, коментуючи рішення Європейського суду з прав людини, який раніше визнав арешт Юрія Луценка незаконним, Лутковська визнала, що саме проблема незаконного затримання підозрюваних та утримання їх під вартою є серйозною. "Проблема тримання особи під вартою і з обгрунтуванням цього змісту повинна бути вирішена з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу. Тож говорити зараз про те, що саме справа Луценка є найактуальнішою для України, я не можу", - сказала вона.

Лутковська додала, що не вважає налагодження хороших відносин з опозицією своїм пріоритетом - вона аполітична.

Нагадаємо, про те, що в Україні часто застосовується виборче правосуддя, йдеться в багатьох звітах впливових міжнародних організацій, правозахисників та керівних органів Європи та США.

Раніше захисники екс-голови МВС попередили, що оскаржать рішення Менського районного суду Чернігівської області, який відмовив Луценку у звільненні з в'язниці за станом здоров'я. Аргументи захисників Луценка полягали в тому, що, за законом, суд може звільнити ув'язненого, якщо у нього є певні важкі хвороби. Щонайменше три з них, говорили адвокати, виявлені у Луценка: цироз печінки, портальна гіпертензія і гепатит.

Досьє на Валерію Лутковська
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини