RU

Лутковська не очікувала, що Луценко виграє в Європейському суді

18.07.2012, 11:34
Лутковська не очікувала, що Луценко виграє в Європейському суді - Фото
Валерія Лутковська
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська не очікувала, що Європейський суд визнає порушення прав людини відносно екс-міністра Юрія Луценка з боку України. У той же час, за її словами, виконання цього рішення перебуває поза компетенцією омбудсмена. Про це вона заявила в інтерв'ю Главкому.

"Коментувати і виконувати його (рішення, - ред.) повинен нинішній урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький. Що стосується мене, то я очікувала не такого рішення Європейського суду", - розповіла Лутковська.

За її словами, виконувати це рішення України зобов'язана лише тоді, коли воно буде остаточним. "На сьогоднішній день існує лише позиція Європейського суду, яка виражена публічно. Відповідно, моя позиція полягає в тому, що у випадку, коли рішення суду стане остаточним, держава буде зобов'язана його виконати", - додала вона.

Лутковська також заявила, що омбудсмен не має права визначати, чи є Луценко політв'язням: "Омбудсмен - поза політикою, а отже, я принципово не даю ніяких політичних оцінок. Вважаю, що в рішенні суду не може бути різних тлумачень, воно одне і очевидне" .

Нагадаємо, 3 липня Європейський суд з прав людини оголосив рішення про незаконність арешту Луценка - він був проведений з порушенням ст.5 Конвенції про захист прав людини (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Євросуд визнав порушення ст. 18, яка визначає політичну складову переслідування.

Досьє на Валерію Лутковську
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини