RU

Лутковська назвала умови для виїзду Тимошенко за кордон

22.08.2013, 10:54
Лутковська назвала умови для виїзду Тимошенко за кордон - Фото
Валерія Лутковська

Омбудсмен Валерія Лутковська  в ефірі 5 каналу заявила, що для лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко необхідний міжнародний договір, який має ратифікувати парламент.

"На сьогоднішній день будь-яких підстав для передачі засудженого, який хоче отримати лікування в іноземній державі, немає", - цитує омбудсмена
Українська правда.

"Щоб передати будь-яку особу для лікування на територію іншої держави, потрібен відповідний міжнародний договір. Котрий, оскільки буде стосуватися прав і свобод людини, відповідно до нашого закону про міжнародні договори, має бути ратифікований парламентом", - наголосила омбудсмен.

Вона додала, що будь-яка міжнародна угода не може стосуватися однієї людини. "Відповідно, це має бути угода, яка має стосуватися кожної людини, яка є засудженою на території України, є громадянином України, але хотів би отримувати лікування в іншій державі, яка на це погодиться", - сказала вона.

"Тому мене дивує кожного разу звернення до президента країни, щоб він вирішив питання про передачу Тимошенко на лікування в конкретній країні", - додала вона.

Крім того, уповноважений Верховної Ради з прав людини заявила, що тільки вітчизняний суд може прийняти рішення про перегляд Верховним судом "газової справи" Тимошенко.

Говорячи про рішення Євросуду щодо українського екс-прем'єра, вона зазначила: "Справа досить специфічна і стосувалася лише статті 5 Конвенції про гарантії права на свободу та особисту недоторканність. Але 5 стаття діє тільки щодо тієї особи, щодо якої не винесено вирок суду першої інстанції. Після того, як є рішення першої інстанції, до цієї особи 5 стаття не застосовується", - зазначила вона.

Нагадаємо, на думку української опозиції, існує безліч способів вирішення питання лікування екс-прем'єра за кордоном: міжурядова угода, відповідне рішення суду, рішення Мінюсту або Державної пенітенціарної служби, прийняття окремого законодавчого акту. "Варіантів десятки, але прийняття цього рішення лежить виключно у площині політичної волі президента України Віктора Януковича", - вважає лідер фракції Батьківщини в парламенті
Арсеній Яценюк.

Досьє на Валерію Лутковську

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини