RU

Лутковська дала свої рекомендації щодо вирішення проблем у Криму

04.03.2014, 16:01
Лутковська дала свої рекомендації щодо вирішення проблем у Криму - Фото
Валерія Лутковська
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська рекомендує парламенту відновити діяльність спеціальної комісії по Криму і перестати бачити в півострові узбережжі Чорного моря, а не людей. Про це вона заявила на прес-конференції, коментуючи підсумки вчорашнього візиту до Криму, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Лутковська зазначила, що їздила в Крим на автомобілі. Візит був викликаний тим, що рішення Росії про можливість використання військових сил у Криму було пов'язано з інформацією про порушення прав людини.

"Ми поїхали на машині, щоб на власні очі побачити, що відбувається. Змушена сказати, що вперше проходила пропускний пункт при в'їзді в Крим, відчуття не дуже приємні, тому що я багато подорожую машиною, багато разів була в Криму, але вперше зіткнулася з такою перешкодою на в'їзді до Криму. Більше того, можу сказати, що досить моторошно зустрічати вже на території Криму колони з військовою технікою, яка рухається по території Автономної Республіки Крим, що не з українськими номерами. Дуже неприємне відчуття", - сказала вона.

Лутковська уточнила, що провела зустрічі з головою меджлісу Рефатом Чубаровим , керівництвом кримського парламенту і постійним представником президента в Криму Куніциним, а також низкою правозахисників, в тому числі з Андрієм Юровим. За підсумками поїздки вона підготувала ряд рекомендацій для Верховної Ради України і ВР Криму.

"Хотіла б звернутися в тому числі і до політиків , хоча зазвичай я поза політикою... Питання, які сьогодні виникають в АРК, повинні перейти в політичну площину. Сьогодні є два органи, легітимність яких не заперечується жодною із сторін - це парламент України і парламент Автономної Республіки Крим. Повинні бути проведені переговори, щоб навіть в тому коридорі, який звужується , знайти компроміс у вирішенні проблем Криму", - сказала вона.

Лутковська уточнила, що провела переговори з представником керівництва парламенту АР Крим Григорієм Іоффе.

"З його точки зору, дуже велика кількість політиків протягом багатьох років бачилав Криму не людей, а території, які знаходяться на Чорноморському узбережжі. Відповідно виникло певне обурення тим, що людей ніхто так і не побачив, і це одна з проблем, яку треба вирішувати", - зазначила омбудсмен.

Вона нагадала, що ще в червні 2013 року у Верховній Раді України була створена тимчасова спеціальна комісія з питань АР Крим.

"Якби в червні 2013 року ця комісія почала ефективно працювати, враховуючи ті повноваження, які визначені в роботі цієї комісії, я думаю, що тієї ситуації, яка сьогодні відбувається в Криму, можна було б уникнути, у великій мірі. Думаю, що Верховна Рада України повинна повернутися до питання цієї комісії, актуалізувати її завдання і почати діалог між парламентами України та Криму, щоб знайти порозуміння в тій ситуації, яка виникла на сьогоднішній день", - сказала вона.

Лутковська констатувала, що навколо подій у Криму розв'язана інформаційна війна, і на півострові катастрофічно не вистачає українських журналістів, які об'єктивно подавали б інформацію.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини