RU

Лукашенко виступив за залучення США до переговорів по Донбасу

02.04.2015, 10:21
Лукашенко виступив за залучення США до переговорів по Донбасу - Фото
Володимир Путін і Олександр Лукашенко в Мінську (фото: ЕРА)
До настання миру в Україні ще далеко, вважає президент Білорусі Олександр Лукашенко. Таку думку він висловив в інтерв'ю агентству Bloomberg, витяги з якого сьогодні вранці з'явилися на сайті глави держави.

"Є певні настороженості і, я б навіть сказав більше, певні тенденції і факти, фактори, які змушують говорити про те, що до миру в Україні ще далеко", - сказав він, додавши, що "дуже багато там подій, різних тенденцій".

"Якщо говорити коротко: не хотілося б, щоб це було затишшям перед бурею", - зазначив Лукашенко.

Білоруський лідер також вважає, що до так званих Мінських угод зокрема і до переговорного процесу по врегулюванні конфлікту в Донбасі в цілому повинен підключитися і Вашингтон.

"Я вважаю, що без американців в Україні неможлива ніяка стабільність... Якщо американці хочуть, щоб тут був мир і стабільність, вони негайно повинні підключитися до цього процесу", - закликав він.

На думку Лукашенка, США грають в українських процесах одну з вирішальних ролей - і з точки зору внутрішньополітичних процесів у самій Україні, і з точки зору того, "щоб сісти за стіл і домовитися з Росією щодо України".

"Якщо Росія і США захочуть, щоб там був мир, в даному випадку на сході України, питання буде вирішено однозначно", - вважає він.

Президент Білорусі також підтримав противників озброєння України американською летальною зброєю. Він заявив, що в тому випадку, якщо США поставлять Україні "серйозне озброєння", це буде поштовхом до ескалації конфлікту.

"І це буде поштовх до того, що Росія змушена буде на це реагувати", - сказав Лукашенко.

Нагадаємо, в Мінську 12 лютого 2015 року після найскладніших переговорів тривалістю близько 15 годин лідери України, Німеччини, Франції та РФ схвалили нову угоду.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини