RU

Лукашенко в Києві: Україна не чужа мені країна

18.06.2013, 14:33
Лукашенко в Києві: Україна не чужа мені країна - Фото
Віктор Янукович та Олександр Лукашенко (фото - president.gov.ua)
У Києві відбулася зустріч у форматі віч-на-віч президента України Віктора Януковича і президента Білорусі Олександра Лукашенка, який перебуває в Україні з офіційним візитом.

Віктор Янукович на початку зустрічі заявив про те, що "сьогодні буде хороша можливість обговорити багато актуальних питань".

Янукович підкреслив, що в Україні чекали візит президента Білорусі. "Прийнятий формат відносин України з Митним союзом, нам також потрібно обговорити роль та можливості України у прийнятті та підготовці рішень, які б йшли у розвиток торговельно-економічних відносин з країнами Митного союзу і здійснювали гуманітарний зв'язок між нашими народами", - цитує Януковича його прес -служба.

За словами Лукашенка, між країнами накопичилися питання, які потребують вирішення. "Щоб у нас не залишалося хвостів на майбутнє. Ми до цього готові, білоруська сторона, і я вам про це заявляю. Якщо сьогодні українські експерти, фахівці і ви приймете аналогічні рішення, ми знімемо всі питання на сьогоднішній день у наших відносинах", - сказав він. "Україна не чужа мені країна, і я все буду робити як глава держави, щоб підтримувати дуже тісні, дружні, максимально вигідні для України відносини", - підкреслив президент Білорусі.

Крім того, на зустрічі президент Янукович зазначив, що "значний потенціал, який існує між нашими країнами, - ми вважаємо, що він використовується не повною мірою". "Є резерви, і, маючи такі хороші відносини, звичайно, ми повинні мати і перспективу вирішення цих питань", - сказав український лідер.

Зокрема, йдеться про розвиток транспортних можливостей двох держав, транспортування нафти, військово-технічне та міжрегіональне транскордонне співробітництво, розвиток агропромислового комплексу, сільгоспмашинобудування.

Лукашенко зазначив, що у України і Білорусі вже є певні досягнення у двосторонньому співробітництві. Зокрема, це стосується рівня товарообігу, створення спільних підприємств,

"І у вас, і у нас працюють спільні підприємства. Це добре, але цього, звичайно, недостатньо. Ми сповнені рішучості свій шлях пройти, створюючи більшу кількість з великими обсягами виробництва спільних підприємств з серйозною локалізацією на українській землі", - підкреслив він.

Лукашенко позитивно оцінив прийняту Україною програму з розвитку агропромислового комплексу та сільського господарства. "Ви правильно вирішили, що пройти цей шлях треба. Ми будемо корисні для України в реалізації цієї потужної програми", - сказав президент Білорусі.

Досьє на Олександра Лукашенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини