RU

Лукашенко проти ЄС по Донбасу: Проблему треба вирішувати втрьох

26.10.2018, 16:45
Лукашенко проти ЄС по Донбасу: Проблему треба вирішувати втрьох - Фото
Олександр Лукашенко (фото - LIGA.net)

Білорусь готова підключитися до вирішення конфлікту в Донбасі, але тільки в тристоронньому форматі, без участі європейських і західних політиків. Про це заявив сьогодні на Першому форумі регіонів України і Білорусі в Гомелі президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Лукашенко зазначив, що війна в Донбасі є дуже болючим питанням для нього особисто. "Мої давні-давні корені, моїх предків теж зариті десь між Черніговом і Києвом", - сказав він.

"Гинуть люди, конфлікту начебто немає кінця. Мета одна, і я це знаю по президенту України і... по багатьом залученим в цей конфлікт, мета - припинити цю війну, зберегти єдиною та неподільною Україну. Не можна цю проблему залишити нашим дітям для вирішення, в жодному разі не можна. Це буде злочином нашого покоління перед тими, хто прийде після нас", - підкреслив Лукашенко.

"І тут мало домовитися - будемо відверті - Україні та Росії. Можна домовитися, але цього мало. Будемо відверті також, втрачено довіру один до одного... У зв'язку з цим, щоб бути абсолютно однозначним і розуміли наші брати-українці... Наша позиція, позиція Білорусі, щоб не було тут різного роду ревізіонізму і балаканини навколо цього - я хочу прямо перед вами заявити цю позицію. Ми готові включитися в цей конфлікт там, де складно і де немає тієї довіри, яка має бути. Ми готові зробити це, але тільки заради одного - заради миру", - заявив Лукашенко.

Він упевнений, що цю проблему повинні вирішити між собою "три слов'янські народи". "Ні європейці, ні американці, ніхто інший. Це ми повинні вирішити цю проблему, щоб вона не була заморожена за прикладом колись гарячих точок на пострадянському просторі", - сказав Лукашенко.

За його словами, Білорусь готова працювати тільки в рамках домовленостей Україна-Росія, двох президентів. "Ми не напрошуємося до кого б то не було на роль миротворця або посередника. Я це терпіти не можу... І ніякої миротворчості з боку Білорусі поза бажанням двох президентів бути не може і не буде", - заявив він.

Раніше президент Білорусі заявляв, що його країна не буде вплутуватися у військові конфлікти, в тому числі на території України, але буде захищати Росію "на західному напрямку".

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини