RU

Лукашенко: Ми можемо взяти на себе забезпечення миру в Донбасі

31.10.2018, 17:33
Лукашенко: Ми можемо взяти на себе забезпечення миру в Донбасі - Фото
Александр Лукашенко (фото - LIGA.net)

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність його країни брати участь у забезпеченні миру в Донбасі. При цьому він висловився за участь США в переговорах щодо врегулювання ситуації на Сході України. Про це Лукашенко заявив на відкритті в Мінську зустрічі Основної групи Мюнхенської конференції з безпеки, повідомляє Радіо Свобода.

"Простіше кажучи, ми можемо взяти на себе відповідальність за забезпечення миру в східних регіонах України і контроль на російсько-українському кордоні, а також супроводжувати проведення виборів на Донбасі, виходячи з розуміння того, що ці регіони є невід'ємною частиною України", - сказав Лукашенко.

При цьому, згідно з повідомленням Інтерфаксу, для реалізації цих пропозицій треба обговорювати їх за столом переговорів за участю всіх залучених сторін.

"Давайте будемо чесні: якщо нам не вдасться залучити за цей стіл США, навряд чи ми досягнемо мети", - сказав Лукашенко.

Також він заявив, що Білорусь готова розглянути можливість створення в Мінську технічного пункту тристоронньої контактної групи.

Лукашенко озвучив своє бачення миротворчої місії в Донбасі.

"Необхідно вести подальший пошук взаємоприйнятного рішення з розміщення на Донбасі миротворців. Можливо, розглянути варіант розміщення спільної місії ООН і ОБСЄ в Україні. До її складу можуть увійти військовослужбовці, поліцейські, цивільний персонал з країн, які протягом усього періоду конфлікту вносили посильний внесок в його вирішення", - сказав президент Білорусі.

Раніше Лукашенко заявляв, що Білорусь готова включитися у вирішення конфлікту в Донбасі, але тільки в тристоронньому форматі, без участі європейських і західних політиків.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини