RU

Лукаш нагадала, що Європа критикувала Конституцію-2004

13.02.2014, 17:22
Лукаш нагадала, що Європа критикувала Конституцію-2004 - Фото
Олена Лукаш
Авторитетні європейські інститути - Венеціанська комісія і ПАРЄ - раніше піддавали критиці норми конституційної реформи 2004 року. Про це в авторській статті написала міністр юстиції України Олена Лукаш, текст якої ЛІГАБізнесІнформ надала прес-служба Мін'юсту.

За словами міністра, експерти Венеціанської комісії відзначали несумісність прив'язки депутатського мандата до членства в парламентській фракції, посилаючись на те, що депутати Верховної Ради повинні представляти народ, а не свої партії.

На думку Лукаш, міжнародні експерти розкритикували і розширення повноважень прокуратури, можливе дублювання повноважень президента і уряду, збереження за президентом повноваження ініціювати процедуру висловлення недовіри Кабінету міністрів.

У ЄС, зазначила Лукаш, експерти критикували в Конституції-2004 невідповідності процедури формування коаліції депутатських фракцій свободі вибору у відповідності з європейськими стандартами. Норми Основного закону несли загрози потенційного політичної кризи в разі неспроможності парламенту сформувати стабільну більшість для формування уряду, додала Лукаш з посиланням на висновки європейських експертів.

"Венеціанська комісія дійшла висновку  що конституційні зміни 2004 року не дозволяють досягти мети конституційної реформи - встановлення збалансованої та функціональної системи правління", - зазначила міністр.

Глава Мін'юсту додала, що ПАРЄ вказувала на те, що повністю пропорційна система із закритими партійними списками "не гарантує виборів до парламенту, які представляли б українське суспільство в усьому його розмаїтті".

У статті міністр зазначила, що ПАРЄ критикувала і питання імперативного мандата народних депутатів, "акцентувала увагу на невідповідності прийнятих у 2004 році положень про прокуратуру взятих Україною при вступі до Ради Європи зобов'язанням і підкреслювала, що Конституцією 2004 року в реформі прокуратури було зроблено крок назад".

Нагадаємо, раніше проти Конституції зразка 2004 року виступив голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук.

Опозиційні політичні сили продовжують консультації щодо проведення конституційної реформи. На думку опозиціонерів, повернення до Конституції - 2004 допоможе Україні вийти з політичної кризи.

У жовтні 2010 року Конституційний суд ухвалив рішення про скасування політреформи 2004 року. Зокрема, КС ​​визнав не відповідним Конституції закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття.

За Конституцією 1996 року, яка набрала чинності після рішення КСУ у 2010 році (після перемоги у президентських виборах Віктора Януковича), президент має набагато більше важелів впливу на Кабінет міністрів, ніж за Основним законом зразка 2004 року.

Читайте також: Поправки до Конституції: позиції Батьківщини і УДАРу


Досьє на Олену Лукаш

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини