RU

Луганського журналіста звільнено після 5 місяців полону в ЛНР

05.01.2015, 15:23
Луганського журналіста звільнено після 5 місяців полону в ЛНР - Фото
Сергій Сакадинський
Головний редактор луганського інтернет-видання "Політика 2.0" Сергій Сакадинський сьогодні, 5 січня, був звільнений з-під варти терористів ЛНР і повернувся додому. Він провів 5 місяців спочатку в полоні бойовиків, а потім - під наглядом так званого "міністерства внутрішніх справ ЛНР", повідомляє Телекритика з посиланням на дружину журналіста Марію Гавак.

Останнім часом Сакадинського утримували під наглядом як потерпілого в "кримінальній справі" за фактом його незаконного затримання одного з угрупувань луганських терористів. Журналіста не відпускали, оскільки йому нібито загрожувала небезпека. Разом з ним в аналогічних обставин виявилася низка інших людей.

"Спочатку їх було 12, а потім четверо. Це не журналісти, зовсім різні люди, що потрапили туди за різних обставин, з різних причин. Але в певний момент, коли вони опинилися разом з Сергієм, їх об'єднали і тримали під охороною", - розповіла дружина журналіста.

Хто саме і чому прийняв рішення відпустити Сакадинського, Гавак не знає. "Зараз важко сказати і сформулювати, хто його утримував. Останнім часом цією справою займалася "прокуратура" [ЛНР], але чи з її  розпорядження вони були відпущені, я не знаю. Ще сьогодні вранці я була в "прокуратурі", і мені сказали, що поки йде слідство, вони перебуватимуть під охороною. Але як тільки я вийшла, мені зателефонував сам Сергій і сказав, що він уже вдома. Тому мені важко сказати, хто його відпустив", - розповіла Гавак.

Місце, в якому утримували Сергія Сакадинського останнім часом, його дружина не називає, але уточнює, що це був не підвал або камера: "Це було якесь приміщення. Він каже, що там були нормальні умови, їх нормально годували".

"Ми остаточно ще самі не розуміємо, як далі діяти. Ніяких піписок про невиїзд у нього не брали", - говорить Марія Гавак.

Нагадаємо, Сергія Сакадинського і його дружину Марію Гавак захопили в полон 2 серпня бойовики ЛНР на їх дачі в районі селища Гостра Могила Луганської області. У них конфіскували машину, а знайдені там речі і документи стали "доказами" проти журналіста та його дружини у нібито причетності до луганського Євромайдану. Гавак звільнили 1 жовтня, а Сакадинського залишили в полоні.

Читайте також: В Україні подвоїлася кількість порушень прав журналістів: інфографіка

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини