RU

Луганська міськрада зробила російську мову регіональною

06.09.2012, 11:16
Луганська міськрада зробила російську мову регіональною - Фото
Фото: gorod.lugansk.ua
Луганська міська рада надала російській мові статус регіональної. За таке рішення сьогодні на черговій сесії проголосували 58 депутатів.

На порядку денному питання російської мови значилося передостаннім, шостим, але депутати відпрацювали оперативно. Міськрада прийшла до висновку, що, оскільки під час всеукраїнського перепису населення 2001 року більше 10% жителів Луганська визнали російську мову рідною, вона повинна бути в місті регіональною і може використовуватися в офіційній документації нарівні з державною.

Нагадаємо, 17 серпня мовне питання розглянула Луганська обласна рада. На позачерговому засіданні, скликаному із цього приводу, депутатам зачитали інформацію головного управління статистики в Луганській області про те, що 68,8% жителів регіону вважають рідною російську мову. У зв'язку із цим облрада вирішила інформувати населення Луганщини про те, що тепер російська мова відноситься до регіональних мов. Всі акти Луганської облради будуть прийматися державною мовою або російською мовою і офіційно публікуватися на цих мовах. Основною мовою роботи, діловодства і документації облради вирішено залишити державну мову, але й російська не заборонена. "Ті, хто виступає проти цього закону, борються не за свої права, а проти прав мільйонів російськомовних громадян країни користуватися рідною мовою", - заявив голова Луганської облради Валерій Голенко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини