RU

Литвина і Деркача перевірять на причетність до вбивства Гонгадзе - пізнані голоси

06.04.2011, 13:45
Литвина і Деркача перевірять на причетність до вбивства Гонгадзе - пізнані голоси - Фото
ad0410b8120fee9a28d8d582d135c3b3.jpg

Литвина і Деркача перевірять на причетність до вбивства Гонгадзе - пізнані голоси

Після фоноскопічної експертизи записів екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка встановлені голоси Леоніда Кучми, Юрія Кравченка, Володимира Литвина і Леоніда Деркача. Про це в інтерв'ю "Фокусу" заявив перший замгенпрокурора Ренат Кузьмін (на фото), який і підписав постанову про порушення кримінальної справи проти другого Президента України Л.Кучми.

Р.Кузьмін підтвердив, що перш ніж використати плівки М.Мельниченка як речовий доказ, їх піддали додатковій експертизі.

"Більш якісні дослідження були проведені саме восени 2010 року. За висновком додаткових судово-фоноскопічних експертиз, голоси осіб, причетних до вбивства Гонгадзе, зафіксовані на плівках Мельниченка, належать Кучмі і Кравченку. Ми підтвердили відсутність монтажу також. З цієї причини плівки були взяті за основу обвинувачення Кучми", - заявив Р.Кузьмін.

Пояснив замгенпрокурора і те, як встановлювалася автентичність голосів і подій, які зафіксовані на плівках екс-майора.

"Це слідча робота. Ось ми зараз з вами розмовляємо. А якийсь сержант Іванов з диктофоном сидить у шафі. Сержант Іванов же знає наші прізвища. Ми спілкуємося, називаємо один одного по іменах. Ідентифікуємо себе самі. Плюс сержант у шафі також це бачить і чує. Плюс дівчина у приймальній свідчить, що ви заходили до мене в кабінет у цей час для інтерв'ю. Вам пропуск виписували на прохідній. Плюс роздруки наших телефонних переговорів показують, що ми зідзвонювалися. Плюс начальник прес-служби підтвердив, що ви надсилали запит на інтерв'ю, і він призначив нашу зустріч на визначений час тощо. Сукупність усіх цих фактів дає змогу нам стверджувати, що у такий-то час ми і правда зустрічалися, перебували у моєму кабінеті. Так ще й фоноскопічна експертиза ідентифікує наші голоси... Аналогія, сподіваюся, зрозуміла?" - розповів перший заступник Генпрокурора.

Р.Кузьмін уточнив, що на плівках зафіксовані голоси нинішнього спікера парламенту Володимира Литвина і екс-глави СБУ Леоніда Деркача - і саме у контексті обговорення Георгія Гонгадзе. Їх також планується перевірити на причетність до вбивства.

Нагадаємо, у понеділок відбулася очна ставка між Л.Кучмою і М.Мельниченком у межах кримінальної справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. "Ставка відбулася... За великим рахунком, настрій... мені не зіпсували, оскільки я ще раз пересвідчився, що правда на моєму боці, це головне", - сказав Л.Кучма.

Розкривати подробиці очної ставки Л.Кучма відмовився: "Я пересвідчився останнім часом у тому, що чим менше говориш - тим краще для мене. Так що краще я промовчу". За його словами, відповідав він лише на деякі питання, які йому задавав М.Мельниченко.

У свою чергу, М.Мельниченко зазначив, що під час очної ставки Леонід Кучма дізнався від нього багато нових фактів, які оточення другого Президента приховувало від нього. "Я думаю, Леонід Данилович відкрив для себе дуже, дуже багато нового. Я думаю, він дізнався про своє оточення дуже багато цікавого, зокрема, хто його накручував у справі Гонгадзе. Я думаю, він коли вийшов, серце у нього десь йокнуло", - зазначив він.

Леонід Кучма: біографія та добірка новин >>>
Микола Мельниченко: біографія та добірка новин>>>
"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини