RU

Литвин здається: спікер підпише скандальний закон про мови

31.07.2012, 14:30
Литвин здається: спікер підпише скандальний закон про мови - Фото
Володимир Литвин
Спікер Володимир Литвин підпише мовний закон в найближчі дні. Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції після закінчення передвиборчого з'їзду Народної партії.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Литвин зазначив, що після того як Верховна Рада відхилила подані ним пропозиції щодо усунення неточностей та неузгодженостей в документі, конституційна норма зобов'язує його негайно підписати законопроект і направити президенту України.

"Мені залишається тільки одне - виконувати закон, намагаючись максимально вирішити цю проблему", - зазначив він.

На питання, коли закон буде підписаний, Литвин відповів: "Якщо йти строго за законом, я повинен був зробити це зараз. Я вчора тільки направив президенту своє звернення. Після цього, напевно, потрібно буде приймати рішення. Очевидно - в найближчі дні". Раніше на з'їзді Литвин заявив, що звернувся до Віктора Януковича і висловив свою позицію щодо мовного питання, зокрема, щодо "очевидних правових вад закону". У числі таких вад він назвав відсутність фінансових розрахунків з впровадження законопроекту, ризики для державної мови, відсутність гарантій реалізації мовних прав представників інших національних меншин.

Нагадаємо, 3 липня парламент 248 голосами прийняв закон "Про основи державної мовної політики", який значно розширює сферу застосування російської мови. Автори законопроекту - депутати-регіонали Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов. Прийняття закону спровокувало низку протестів у країні. Зокрема, відразу після голосування біля Українського дому в Києві розпочалася акція протесту, яка зібрала близько 700 чоловік.

Спікер парламенту Литвин відмовився підписувати закон і, разом з заступником Миколою Томенком, подав заяву про відставку. Без підпису голови Верховної Ради документ не може поступити на підпис президенту.

Вчора на позачерговій сесії парламент відхилив заяву Литвина про відставку, а після цього не підтримав жоден з чотирьох проектів постанови про скасування прийняття мовного закону.

Досьє на Володимира Литвина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини