Литвин не хоче направляти закон про мови на підпис Януковичу

06.07.2012, 12:54
Литвин не хоче направляти закон про мови на підпис Януковичу - Фото
Володимир Литвин

Спікер заявив, що закон про мови приймався з "величезними порушеннями". Він радить усім сторонам сісти за стіл переговорів

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не має наміру направляти закон про мови на підпис президенту  Віктору Януковичу. Про це спікер заявив в інтерв'ю телеканалу Рада.

"Виникає питання, а який прийняли закон? У режимі першого читання? Ні. З урахуванням частини поправок комітету? Ні. З огляду на це він не може бути направлений на підпис президенту", - заявив Литвин, зазначивши, що законопроект приймався з "величезними порушеннями".

За його словами, всі зацікавлені сторони повинні сісти за стіл переговорів і прийти до спільної думки із цього питання. Одним з варіантів можуть стати поправки президента до законопроекту, після чого сторони ще раз розглянуть законопроект і приймуть його в рамках закону. "Треба шукати рішення. Перше - це діалог. Друге - це повернення до розгляду цього питання з урахуванням тих обставин, про які я сказав", - сказав Литвин.

При цьому спікер повідомив, що доля його заяви про відставку з поста спікера "тісно пов'язана з долею законопроекту" про мови. Він дав зрозуміти, що якщо політичні сили зможуть знайти в собі сили домовитися і знайти мирний і законний вихід із ситуації, то його відставка буде позбавлена ​​сенсу.

Крім того, Литвин порадив утриматися від подачі позовів проти нього в суд у зв'язку з непідписанням закону про мови. "Я б застеріг або рекомендував ініціаторам звернення до суду не робити цього. Якщо суд розгляне це питання, він повинен буде досліджувати, як відбувався процес розгляду законопроекту, наскільки він співвідносився з регламентом", - сказав спікер.

Нагадаємо, у вівторок Верховна Рада після бійки прийняла скандальний мовний закон Колесніченка-Ківалова, який підвищує статус російської мови в Україні. "За" проголосувало 248 карток народних депутатів. Після цього голова парламенту Володимир Литвин і його заступник Микола Томенко подали у відставку.

Сьогодні парламент відмовився включати до порядку денного питання про відставку Литвина і привітав його з вотумом довіри. Томенку дали 10 днів подумати, після чого обіцяють прийняти рішення.

Досьє на Володимира Литвина

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?