RU

Литвин збирається підписати Закон про фінансування Євро-2012

12.10.2009, 17:47

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин збирається підписати Закон про внесення змін до Державного бюджету на поточний рік щодо фінансування підготовки до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі парламенту, про це В.Литвин сказав сьогодні на прес-конференції в Чернігові, відповідаючи на питання журналістів.

"Якщо Верховна Рада ухвалила цей закон зусиллями двох великих фракцій - БЮТ і Партії регіонів, а потім подолала вето зусиллями тих же фракцій, Президент має підписати цей закон. Але він вдруге його не підписав, знайшовши якісь зачіпки, переклавши таким чином відповідальність на Голову Верховної Ради України", - сказав спікер.

"Я поважаю Конституцію і виконую конституційні розпорядження, і в такому випадку я закони підписую і не боюся відповідальності", - заявив керівник парламенту.

В.Литвин також нагадав, що на минулому пленарному тижню парламент ухвалив постанову, яким рекомендував главі держави підписати згаданий закон протягом трьох днів. Якщо Президент цього не робить, Голова Верховної Ради зобов'язаний на четвертий день його підписати, сказав керівник парламенту.

"Я виконаю рішення Верховної Ради, подобається воно мені чи ні", - сказав В.Литвин, і додав: "Те, що треба фінансувати підготовку до Євро, - однозначно, але якщо ми з таким успіхом знаходимо гроші для цієї мети, то треба знайти фінансування і на підвищення державних соціальних стандартів".

Нагадаємо також, 4 вересня 2009 р. Президент повторно застосував право вето до Закону "Про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2009 рік" і деякі інші закони України", який передбачає виділення 9,8 млрд. грн доходів НБУ на фінансування програм з підготовки до Євро-2012. Глава держави тим самим застерігає від використання емісійних механізмів в умовах економічної кризи. Попереднє президентське вето на цей документ було подолано на позачерговому засіданні Верховної Ради 21 серпня, "за" - 384 голоси.

У своєму листі до Верховної Ради Президент В.Ющенко заявив, що не підпише зміни до державного бюджету на 2009 рік.

Держбюджет України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини