RU

Литвин закликав Ющенка і Тимошенко просити допомоги в МВФ

20.02.2009, 13:36

Голова ВР Володимир Литвин пропонує всім гілкам влади спільно з НБУ звернутися до Міжнародного валютного фонду з проханням про відновлення співпраці. За його словами, припинення надання чергового траншу від МВФ "відразу стало негативним сигналом для ЄБРР, Світового банку та інших світових фінансових інституцій". Про це він заявив пресі у Черкаській області.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі ВР, проблема полягає в тому, що зараз треба знайти додаткові 20 млрд.грн. для зменшення дефіциту бюджету, який досягає 50 млрд.грн. "Лише на таких основах можливо поновлення діалогу з МВФ", - сказав спікер. При цьому він висловився проти збільшення податкового тиску, оскільки це "призведе до остаточного колапсу країни".

В.Литвин пропонує, насамперед, відновити діалог всередині країни. "На великий жаль, розуміння труднощів немає. З одного боку, є нереальний оптимізм, з іншою - тотальний катастрофізм. Потрібні правда і реалізм", - сказав він.

Голова Верховної Ради України відзначив, що вже звернувся до керівників парламентських фракцій з проханням розглянути проект загальної заяви, відзначивши, що підпише його, якщо парламент уповноважить його на це. "Складність питання полягає не в самій заяві, а в можливості Верховної Ради ухвалити разом з урядом непопулярні рішення, спрямовані на зменшення дефіциту бюджету. Треба шукати можливості, щоб отримати внутрішні резерви", - констатував він.

Спікер також визнає, що кредити з різних джерел брати треба, але умови їх надання повинні бути прозорими, "з урахуванням того, скільки Україні треба виплачувати за відсотками обслуговування зовнішнього боргу, які становлять $30-40 млрд."

Володимир Литвин: біографія і добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини