RU

Литвин: В Україні історично склалася двомовність

09.10.2009, 09:24

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що в Україні історично склалася двомовність. Про це спікер парламенту заявив у вечірньому ефірі ТРК "Україна".

Зокрема, В.Литвин відзначив: "У нас історично склалася двомовність". При цьому він додав, що зараз готується відповідний законопроект, який буде регламентувати це питання. "Сьогодні готується законопроект. Він буде днями внесений в Верховну Раду, який буде регламентувати поняття терміну: мова міжнаціонального спілкування, діловодство, навчання, особливо в місцях компактного проживання, судочинство, медична справа. Ну не може людина, яка в Євпаторії знала тільки російську мову, прочитати пам'ятку до ліків українською, англійською мовою. Української вона не знає, англійської вона вже не опанує. Те чому немає російською мовою? Нам що, розкол потрібен? І нам потрібне органічне використання мовної практики, що історично склалася", - наголосив глава парламенту.

Крім того, В.Литвин переконаний у тому, що політикам потрібно заборонити говорити на мовну тему. "Я вважаю, що треба заборонити українським політикам говорити на мовну тему, на тему релігії, міжнаціональних відносин. Особливо з урахуванням того, що вони й однієї мови не знають. Я б запропонував диктант з мови, будь-якої. Я думаю, у нас тоді другого туру (президентських виборів, - ред.) не було б", - додав Голова ВРУ.

Також В.Литвин додав, що кожна людина повинна мати можливість користуватися тією мовою, якою вона говорить з народження. "Я стояв і стою на тому, що людина, яка з молоком матері увібрала мову, вона повинна мати можливість нею користуватися. І треба дати (можливість, - ред.), щоб цей процес був природним, тому що мова - це конкуренція. І завжди переможе та мова, яка буде конкурентоздатною", - підсумував спікер парламенту.

Володимир Литвин: біографія і добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини