RU

Литвин відзначає необхідність реформування системи місцевої влади

06.10.2008, 11:32

Під час свого візиту в Донецьку область лідер Народної партії, голова фракції Блоку свого імені Володимир Литвин заявив: "Розосередження влади і передача владних повноважень на місцях вже стала нагальною потребою.

На думку політика, насамперед необхідно переглянути економічну складову місцевої влади. "Це стосується формування бюджету. 60 % прибутків повинні залишатися в місцевих бюджетах: областей, міст, селищ і сіл. А 40 % повинно йти на розв'язання загальнонаціональних проблем. Тоді буде зацікавленість у змістовному наповненні бюджету", - наголосив В. Литвин.

"Наступне завдання - ліквідація державних адміністрацій і передача влади органам місцевого самоврядування. Необхідності в двовладді немає. Для повноцінної роботи місцевих виборних органів, необхідно змінити виборчу систему: місцеві ради необхідно обирати не за партійними списками, а на мажоритарній основі. Щоб люди знали свого депутата місцевої ради і могли контролювати роботу кожного", - запропонував лідер Народної партії.

"Люди повинні відчути свою можливість впливати на владу, і відповідальність за свій вибір. Якщо громадяни будуть розуміти, що мають таку владу, яку обрали, то серйозно будуть ставитися до свого вибору. Тоді і влада відчуватиме свою відповідальність перед виборцями. Особливо коли народ отримає можливість відкликати депутатів будь-якого рівня: від сільського до депутата Верховної Ради.

При таких реформах влада, зрештою, стане відповідальною, а люди перестануть залежати від кон'юнктурних коливань столичної політики", - резюмував лідер Блоку Литвина.

Досьє на Володимира Литвина >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини